Lakazet u 89. minutu doneo bod Lionu, ''šou ukrao'' Benzema pre meča!

23:15

Podela bodova u Lionu.

@OL/Twitter
@OL/Twitter

U meču 15. kola francuske Lige 1 fudbaleri Liona i Nice odigrali su nerešeno 1:1.

Prvi gol na meču viđen je u 38. minutu, a strelac je bio napadač Nice Nikolas Pepe sa bele tačke. Penal je dosuđen pošto je defanzivac Liona Taljifiko igrao rukom u svom šesnaestercu.

Lopes je uspeo da odbrani šut Pepea, ali je udarac morao da bude ponovljen, jer je golman domaćih izašao van svoje linije. Iz drugog pokušaja Pepe je bio uspešniji.

Prednost gostiju trajala je sve do 89. minuta kada je Lion došao do gola takođe sa bele tačke. U šesnaestercu Nice oboren je bio Lakazet, a isti igrač stavio je loptu na kreč i pogodio za konačnih 1:1.

Lion je osmi sa 21 bodom, dok je Nica mesto ispod sa 20 bodova.

Meč sa tribina posmatrao je i Karim Benzema.

Pre početka utakmice navijači Liona priredili su toplu dobrodošlicu za napadača Real Madrida, koji se vratio u svoj dečački klub kako bi pokazao ''Zlatnu loptu'' koju je nedavno osvojio.

Benzema je za prvi tim Liona igrao u periodu od 2004. do 2009. godine, pre prelaska u Real.