LaLiga: Prštalo u Sevilji, izostali golovi, debi Lukića, povratak Berisa

petak 15.12.2017.
23:18

Na premijeri 16. kola španskog šampionata Sevilja je ugostila Levante.

EPA/ELVIRA URQUIJO A.

Meč u Andaluziji između domaće Sevilje i ekipe Levantea završen je najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Prvi su pripretili domaći fudbalera, ali je odličan bio golman Levantea Ojer. Najpre je odbranio šut Gansu u 30. minutu, a potom i Sarabiji tri minuta kasnije.

Na drugoj strani je potom pripretio Džejson, odlično je izveo slobodnjak, ali je pogodio stativu, igrao se 36. minut.

Do kraja poluvremena dobra prilika za Merkada, ali defanzivac Seilje pogađa samo stativu.

U nastavku, prvi prete gosti preko Džejsona, da bi nakon toga u samo par minuta dve prilike propustili Korea i Ben Jeder. Prvi je bio neprecizan, dok je bivšem napadaču Tuluza šut skinuo raspoloženi Ojer.

Nakon toga prilika za goste iz Valensije, Kampanja je pripretio, ali je Riko bio na visini zadatka.

Usledio je nešto mirniji period, a onda je u samom finišu dobru priliku propustio Banega. Argentinac je bio neprecizan iz izgledne pozicije, ostalo je 0:0.

Treba napomenuti da je od prvog do 70. minuta na terenu u dresu Levantea bio Saša Lukić, dok se na klupu Sevilje vratio Eduardo Beriso, nakon operacije raka prostate.
Na kraju nije bilo golova, Sevilja ostaje peta sa 29 bodova, dok je Leante 15. sa 12 bodova manje.