nedelja 21.01.2018.
20:30

U okviru 20. kola španskog šampionata, ekipa iz Viga upisala je nova tri boda.

screenshot - Youtube.com

Real Sosijedad je na "Anoeti" ugostio Seltu, ekipa iz Viga slavila je rezultatom 1:2 (1:1).

Poveli su domaći fudbaleri u 10. minutu, strelac je bio najbolji strelac ekipe Vilijan Žose.

Ipak, samo 10 minuta kasnije, penal za goste, Jago Aspas je preuzeo odgovornost i pogodio.

Nije prošlo ni pet minuta, glavni arbitar Lahos je ponovo dosudio jedanaesterac, ovoga puta u korist domaćina.

Strelac provog gola Vilijan Žose je preuzeo odgoovornost, ali je pogodio prečku.

Pobedu gostima donosi Maksimilijano Gomez, lepim udarcem glavom nakon kornera Vasa sa leve strane.

Selta je nakon novog trijumfa skočila na sedmo mesto na tabeli, dok je Real Sosijedad 15. sa 23 osvojena boda, pet manje od današnjeg rivala.