Las Palmas jurio dva gola zaostatka, pa promašio pobedu u poslednjoj sekundi

nedelja 17.12.2017.
20:46

Kakav meč na Kanarskim ostrvima.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Fudbaleri Las Palmasa i Espanjola remizirali su rezultatom 2:2 (0:2) u 16. kolu Lige Primere.

Espanjol je posle prvih 45 minuta imao dva gola prednosti i to je tako bilo sve do poslednjih desetak minuta, a onda je usledio pravi šok.

Espanjolu je dva gola prednosti doneo Đerar Moreno pogocima u 19. i 41. minutu i sve do 80. delovalo je da će Katalonci zabeležiti važnu pobedu.

Onda je u 80. minutu Loik Remi smanjio na 1:2, da bi u 89. Kaleri izjednačio na 2:2.

U nadoknadi vremena, Las Palmas je imao veliku šansu da dođe do ogromnog preokreta i pobede, ali je Džonatan Vijera promašio penal.

Las Palmas je tako propustio priliku da "fenjer" prepusti Malagi i sada ima isti broj bodova kao i Andalužani i jedan manje od Alavesa.

Espanjol je ostao pet bodova iznad zone ispadanja, na 16. poziciji.