ponedeljak 28.11.2016.
22:39

Sjajna ekipa sa Kanarskih ostrva igra odlično ove sezone, heroj je ponovo Kevin Prins Boateng.

screenshot: Youtube.com

Fudbaleri Las Palmasa pobedili su na svom stadionu Atletik Bilbaorezultatom 3:1 (1:0) u poslednjem meču 13. kola Lige Primere.

U veoma zanimljivoj utakmici na Kanarskim ostrvima, Las Palmas je na krilima najboljeg strelca Kevina Prinsa Boatenga došao do velike pobede.

On je 40. minutu iskoristio centaršut sa desne strane, pobegao svojim čuvarima i iz klizećeg starta u stilu najboljih golgetera ćušnuo loptu u mrežu.

Ovo je Boatengu bio već peti gol od početka ove sezone i on je prvi strelac simpatične ekipe sa Kanarskih ostrva.

Boateng je početkom drugog dela igre izašao iz igre iz nepoznatih razloga, a zamenio ga je Momo koji je upravo bio strelac drugog pogotka posle sjajne kontre u 50. minutu.

U 74. minutu, Bilbao je ostao sa igračem manje pošto je Aduric zaradio drugi žuti karton. Ipak, Baskijci su sa igračem manje bili opasniji po gol domaćih, u 78. minutu Raul Garsija je smanjio rezultat sa bele tačke. a potom su imali još jednu veliku šansu za izjednačenje.

U nadoknadi vremena, Žonatan Vijera je perfektnim lob udarcem sa 25 metara postavio konačnih 3:1.

Las Palmas je sada deseti na tabeli sa samo jednim bodom manje od Baskijaca.