LE: BATE slavi Ivanića, Vardar izbacio Fenerbahče, Dinamo Zagreb ispao od Skenderbega!

četvrtak 24.08.2017.
22:10

Poznato je još 14 učesnika grupne faze Lige Evrope, bilo je iznenađenja.

Epa/Jean-Christophe Bott

BATE Borisov je izborio plasman u grupnu fazu pobedom nad ukrajinskom Oleksandrijom od 1:2 (1:0), sa ukupnih 2:3.

Junak pobede beloruske ekipe bio je dvostruki strelac Mirko Ivanić, koji je postigao oba gola na susretu u Ukrajini.

Makedonski Vardar je napravio fantastičan uspeh, nakon pobede u Makedoniji od 2:0, sada su slavili i u Istanbulu protiv favorizovanog Fenerbahčea sa 1:2 (0:0).

Poveli su fudbaler Fenera preko Nojtštatera u 61. minutu, a rezultat je poravnao Jigauri sedam minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Gligorov u prvom minutu sudijske nadoknade.

Zagrebački Dinamo neće igrati grupnu fazu, kako su ispali od albanskog Skenderbega.

Nakon 1:1 u Hrvatskoj, utakmica u Elbasaniju je okončana bez golova, te je gol u gostima odveo albanskog predstavnika u nastavak takmičenja.

Domaći su od 78. minuta imali i igrača manje, Nimaga je zaradio isključenje zbog dva žuta kartona, ali ni to nije pomoglo hrvatskom predstavniku.

Zenit je uspeo da izbori produžete u duelu sa Utrehtom, a nakon dodatnih 30 minuta i prolazak u narendu fazu.

U Holandiji je Utreht slavio sa 1:0, a večeras je nakon 90 minuta bilo 1:0 za ekipu iz Sankt Petersburga, te se otišlo u produžetke.

Gol odluke pao je u 105. minutu, strelac je bio Kokorin, koji je postigao i gol u regularnom delu, još u devetom minutu susreta.

Ivanović je proveo svih 120 minuta na terenu u dresu ruske ekipe.

Svi rezultati odrigranih mečeva poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope (ukupan rezultat):

AEK Larnaka - Plzen 0:0 (1:3)
Dinamo Kijev - Maritimo 3:1 (3:1)
Makabi Tel Aviv - Altah 2:2 (3:2)
Oleksandrija - BATE 1:2 (2:3)
Estersund - PAOK 2:0 (3:3)
Šerif Triaspolj - Legija 0:0 (1:1)
Salcburg - Vitorul 4:0 (7:1)
Zenit - Utreht 2:0 (2:1)