LE (grupe E, F, J i L) - Ivanić zadao mukotrpan zadatak Nikoliću, Milanov preokret protiv Didelanža

Epa/Georgia Panagopoulou

Grupa E

Vorskla-Arsenal 0:3
Karabag-Sporting 1:6

Arsenal je i pre ovog kola završio posao oko plasmana u narednu fazu, a sada je obezbedio i prvo mesto u grupi.

Od samog početka se videlo da će Arsenal i danas slaviti, iako su izašli u rezervnom sastavu.

Smit-Rouv je doveo goste u prednost u 11. minutu, da bi u 27. Remzi uspeo da postigne drugi gol. Konačnih 0:3 postavlja Vilok u 41. minutu.

Drugi meč u ovoj grupi takođe nije bio dramatičan, pošto je ekipa Sportinga sada obezbedila plasman u narednu fazu bez ikakvih problema.

Uspeli su da postignu pet golova, primili svega jedan. Dost je postigao prvi gol da bi izjednačio Zubir u 14. minutu. Do kraja samo jedan tim na terenu.

Fernandeš dva puta, Nani i Diabi dva su uspeli da tresu mrežu domaćina.

Grupa F

Milan-Didelanž 5:2
Betis-Olimpijakos 1:0

Poslednje kolo će odlučiti ko će u narednu fazu, Milan ili Olimpijakos. Betis je večeras obezbedio plasman u drugi krug pošto je savladao Olimpijakos na svom terenu 1:0.

Betis je bio bolji, promašili su i penal preko Leona u 18. minutu, a Kanales je doneo pobedu domaćinu u 39. minutu utakmice. Milan je imao problema, vodili su, pa gubili, upali u krizu i na njihovu sreću, slavili najviše zahvaljujući autogolovima gostiju.

Kutrone je bio sjajan danas, doneo je prednost Milanu u 21. minutu, ali je Stolc izjednačio u 39. minutu, slavio je kao da je osvojio Ligu šampiona.

Kada je Turpel pogodio na startu drugog dela, mnogi su već krenuli da "pale vatru", Milan je bio u zaostatku protiv ekipe iz Luksemburga.

Ipak, Stelvio i Šnel postižu autogolove, Čalhanoglu je dodao još jedan, a konačnih 5:2 je postavio Borini.

Grupa J

Krasnodar-Ahisar 2:1
Standard-Sevilja

Krasnodar je uspeo da slavi protiv Ahisara, bilo je teže nego što su očekivali, samo 2:1. Gosti su vodili golom Seržinja od 24. minuta, ali su domaći preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu.

Gazinski i Ari su heroji Krasnodara koji je nadomak plasmana u narednu fazu Lige Evrope.

Grupa L

BATE-Mol Vidi 2:0
Čelsi-PAOK

Tim Marka Nikolića je veoma daleko od plasmana u drugi krug Lige Evrope. Oni su danas poraženi od BATE Borisova u Borisovu sa 2:0, imaju isto bodova kao i BATE, ali i slabiji skor u međusobnom duelu. Da stvar bude gora, poslednje kolo igraju protiv Čelsija.

Mirko Ivanić je dotukao golom u 85. minutu ekipu Marka Nikolića, a prvi gol je postigao Signjevič.