LE - Juve spasio domaći teren u 97. minutu, Romi dovoljan gol za veliki trijumf u Rimu

Autor: Sportske Net
četvrtak 11.05.2023.
22:59

Pobeda Rome i remi Juventusa i Sevilje. .

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

U večerašnjim prvim duelima polufinala Lige Evrope pobedu je ostvarila Roma, dok su Sevilja i Juventus remizirali.

Sevilja i Juventus odigrali su 1:1 u Torinu.

Sevilja je imala šansu već u 17. minutu kadaje Okampos bio u petercu i pucao po sredini gola, ali je Ščešnji odbranio.

Posle samo dva minuta Dušan Vlahović je imao priliku da dovede Juventus do vodstva. Primio je pas u kaznenom prostoru, ali je lopta završila iznad gola.

Ono što nije uspeo početkom meča, Okampos je reuspeo u 26. iako je bio asistent, ali je učestvovaokod gola koji je psotigao En Nesiri kada je pucao po sredini gola za 1:0.

Koliko je prvo poluvreme bilo interesantno, toliko je inicijativa oba tima pala u drugome delu meča. Rabio je pao u 86. minutu u kznenom prostoru, ali Juventus nije dobio penal odlukom sudije.

Juventus je spasio Federiko Gati golom u sedmom minutu nadoknade i tako izjednačio rezultat.

Roma je minimalnim rezultatom (1:0) savladala Bajer Leverkuzen u Rimu.

Leverkuzen je počeo ofanzivno i prvu šansu stvorio već u sedmom minutu kada je Virc pobegao odbrani, dočekao centaršut, ali nije bio dovljno precizan.

Međutim, ubrzo je Roma preuzela inicijativu i stvorila nekoliko dobrih šansi, preko Belotija i Ejbrahama.

Međutim, strelac je bio Bove u 63. minutu kada je pokupio odbijenu loptu i poslao je u donji levi ugao.