LE (kval.) - Kopenhagen izgubio, ali prošao, Slovan iznenadio Grke, Karabag sprečio senzaciju, sigurni Seltik i PSV

četvrtak 29.08.2019.
21:07

Poznato je još devet učesnika grupne faze Lige Evrope.

Epa/Rodrigo Antunes

Fudbaleri Kopenhagena, koji su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona poraženi od Crvene zvezde nakon izvođenja jedanaesteraca, izgubili su u Rigi od istoimene ekipe sa 1:0 (0:0), ali su ipak obezbedili plasman u grupnu fazu LE, kako su kod kuće slavili sa 3:1.

Jedini gol na meču postigao je Brisola u 75. minutu utakmice.

Slovan iz Bratislave je zahvaljujući golovima u gostima obezbedio plasman u grupnu fazu, izgubili su u Solunu od PAOK-a sa 3:2 (0:1), ali kako su kod kuće slavili sa 1:0, idu dalje zbog dva pogotka na gostovanju.

Poveli su preko Medvedeva i sa 0:1 se otišlo na odmor.

PAOK je za minut preokrenuo rezultat, u 49. minutu je Limnios izjednačio, prednost Grcima je doneo Sviderski.

Ipak, De Marko postiže gol u 62. minutu i stavlja Slovan u jako dobru situaciju, PAOK-u su bila potrebna dva pogotka.

Postigli su jedan u 87. minutu, strelac je bio Janulis, ali je bilo kasno, do kraja nije bilo promene rezultata, Slovan ide dalje.

Interesantno, Aleksandar Čavrić, jedan od najboljih igrača ekipe iz Bratislave, nije bio u protkolu, šuška se o povratku u srpski fudbal, više o tome OVDE.

Seltik je sa 1:4 (1:2) slavio u Stokholmu protiv AIK-a, pa sa ukupnih 6:1 ide dalje.

Poveli su "Kelti" preko Foresta u 17. minutu, poravnao je Larson 16 minuta kasnije.

Ipak, samo jedan minut je trebao Škotima da vrate prednost, ovoga puta strelac Džonston.

Otišlo se na odmor, sve je bilo jasno kada je u 87. minutu Biton doneo dva gola prednosti ekipi Seltika, konačan rezultat postavio je Morgan u trećem minutu nadoknade.

Ubedljiv i PSV, slavili su na Kipru protiv Apolona sa 0:4 (0:0), prvi meč su dobili sa 3:0, te sa velikih 7:0 idu dalje.

Poveli su 73. minutu preko Ihatarena, Mitroglu je povisio a 2:0 samo tri minuta kasnije, Malen je u 79. minutu postigao i treći gol za Holanđane, isti fudbaler postavio je i konačan rezultat u četvrtom minutu nadoknade.

Karabag je sprečio iznenađenje, slavili su kod kuće sa 2:1 (1:0) protiv ekipi Linfilda iz Severne Irske, pa zbog više golova u gostima idu dalje, kako je ostrvska ekipa slavili u prvom delu sa 3:2 (uk. 4:4).

Poveli su preko Romera u šestom minutu, sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Zubir je povisio na 2:0 u 88. minutu, tračak nade za Linfild u trećem minutu nadoknade, kada je strelac bio Lejveri, ali je bilo kasno, ekipa iz Azerbejdžana ide dalje.

Partizan je nakon remija 1:1 u Norveškoj obezbedio plasman u grupnu fazu Lige Evrope, u nastavku pogledajte rezultate sa okončanih mečeva plej-ofa za plasman u grupnu fazu LE (rezultati prvih mečeva i ukupan skor u zagradi):

Karabag - Linfild 2:1 (2:3, 4:4)
Riga - Kopenhagen 1:0 (1:3, 2:3)
AIK Stokholm - Seltik 1:4 (0:3, 1:6)
Apolon - PSV 0:4 (0:3, 0:7)
BATE Borisov - Astana 2:0 (0:3, 2:3)
Bnei Jehuda - Malme 0:1 (0:3, 0:4)

PAOK - Slovan Bratislava 3:2 (0:1, 3:3)
Zorja - Espanjol 2:2 (1:3, 3:5)