LE (kval.) - Kostić golčinom pogurao Frankfurt, Spartak ispao, Pirova pobeda AEK-a, Vulvsi ispunili cilj

četvrtak 29.08.2019.
22:56

Poznati svi učesnici grupe faze Lige Evrope.

Epa/Armando Babani

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta slavili su sa 3:0 (1:0) pred svojim navijačima i tako obezbedili plasman u grupnu fazu LE sa ukupnih 3:1 u dvomeču sa Strazburom.

Poveli su Nemci autugolom kapitena Strazbura i reprezentativca Srbije Stefana Mitrovića.

Peh za Frankfurt u 44. minutu, direktan crveni karton zaradio je Ante Rebić.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku brojčano stanje na terenu bilo poravnato, Lienard je zaradio direktan crveni karton, pa je i Starzbur meč nastavio sa desetoricom.

To su odmah iskoristili domaći fudbaler, igrao se 60. minut kada je Filip Kostić postigao sjajan gol za 2:0.
Samo šest minuta kasnije, u strelce se upisuje i Da Košta, 3:0 za Frankfurt.

To je bio i konačan rezultat, Ajntraht je obezbedio učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, Kostić je odigrao čitav meč za pobednički sastav, Gaćinović je na terenu bio poslednjih 10ak minuta, dok je u samom finišu šansu dobio i Dejan Joveljić.

Moskovski Sparta je izgubio kod kuće od Brage sa 1:2 (0:2), te su Portugalci obezbedili plasman u grupnu fazu sa ukupnih 3:1 u dvomeču.

Poveli su gosti u Moskvi u 42. minutu preko Orte, da bi isti fudbaler u nadoknadi vremena prvog dela igre duplirao prednost Brage.

Nadu Moskovljanima dao je Bakaev u 89. minutu, ali je bilo kasno, Braga je zadržala prednost i otišla u grupnu fazu.

Atinski AEK je slavio kao gost protiv ekipe Trabzonspora sa 0:2 (0:2), ali to nije bilo dovoljno za prolazak dalje, kako je Trabzon u Atini dobio sa 3:1, te zbog više golova u gostima ide dalje.

Poveli su Grci u 24. minutu preko Livaje, da bi samo šest minuta kasnije Mantolas sa bele tačke povisio na 2:0.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, bivši vezista Zvezde Krstičić je u 58. minutu ušao na teren, da bi u finišu AEK ostao sa igračem manje, Lopes je zaradio direktan crveni karton.

Vulverhempton je nakon pobede u Torinu od 3:2, večeras pred svojim navijačima savladao "Bikove" sa 2:1 (1:0) i tako overio plasman u grupnu fazu LE.

Poveli su u 30. minutu preko Himeneza i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku Torino u igri vraća Beloti, golom u 58. minutu, da bi veliku prednost "Vukovima" vratio Dendonker samo minut kasnije.

Do kraja nije bilo promene rezultata, ambiciozni Vulvsi će igrati Ligu Evrope.

O pobedi Partizana, kao i o ishodima nešto ranije odigranih mečeva više OVDE, u nastavku pogledajte rezultate preostalih revanš mečeva za plasman u grupnu fazu Lige Evrope (ukupan skor u zagradi).

Spartak Moskva - Braga 1:2 (1:3)
Antverpen - AZ Alkmar 1:4 (2:5)
Hapoel Bir Ševa - Fejenord 0:3 (0:6)
Trabzonspor - AEK Atina 0:2 (3:3)
Didelanž* - Ararat-Jermenija 2:1 (3:3) - penali
Ferencvaroš - Suduva 4:2 (4:2)
Rijeka - Gent 1:1 (2:3)
Maribor - Ludogorec 2:2 (2:2)