LE (kval.) - Legiji ne pomaže ni bivši trener Zvezde, Stivi Dži i dalje neporažen, Steaua do prolaza u nadoknadi, Rijeka razočarala

četvrtak 16.08.2018.
23:34

Poljaci neprijatno iznenadili, legenda Liverpula dominira i u ulozi trenera, loš dan za Hrvate.

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Rezultate prvih 15 mečeva možete pronaći OVDE, više o neverovatnoj pobedi Zenita nad Dinamo Minskom možete pronaći OVDE, dok detalje o rezultatu koji je ostvario naredni protivnika Partizana možete pronaći OVDE.

Od ostalih duela, izdvajamo remi Dudelanž i varšavske Legije od 2:2, koji je dalje odveo ekipu iz Luksemburga.

Legija je još jednom neprijatno iznenadila, nije očigledno pomogla ni promena u struci, kako je umesto Deana Klafurića nedavno na mesto šefa struke postavljen bivši trener Zvezde Sa Pinto.

Portugalac neće po dobru pamtiti debi.

Domaćin je poveo sa 2:0 u 17. minutu, najpre je u sedmom Stumpf načeo Legiju, prednost je duplirao Stelvio.

Ipak, Poljaci su odgovorili u 33. minutu, strelac je bio Kante.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, Legiji su bila potrebna dva gola za prolazak u poslednju fazu kvalifikacija, ali su uspeli da postignu samo jedan.

Kante je ponovo bio strelac, ovoga puta u 86. minutu, dok je Kučarčik u petom minutu nadoknade zaradio i direktan creni karton.

Stiven Dzerard

Maribor je ugostio Glazgov Rendžerse, prvi meč su dobili Škoti sa 3:1, dok u Sloveniji nije bilo golova.

Priliku da uvede meč u nezivesnu završnicu imao je Tavareš, ali je fudbaler Maribora promašio jedanaesterac u prvom minutu nadoknade, tačnije MekGregor je odbranio njegov udarac sa kreča.

Tako je Rendžers overio plasman u poslednje kolo kvalifikacija, a Stiven Džerard još uvek ne zna za poraz na klupi slavnog škotskog tima.

Steaua (FCSB) je na svom stadionu dočekala splitski Hajduk, nakon što je u Hrvatskoj bilo 0:0. Meč je okončan pobedom domaćina od 2:1, pobedonosni gol vredan plasmana u narednu fazu postignut je u sudijskoj nadoknadi.

Povela je Steaua u 55. minutu, Nohere je bio strelac.

Ipak, Hajduk dolazi do velikog pogotka u 82. minutu preko Saida, imali su Splićani prednost gola u gostima u tim trenucima.

A onda, u 93. minutu, Nohere postiže svoj drugi gol na utakmici, za veliku radost na tribinama u Bukureštu.

I drugi hrvatski predstavnik završio je takmičenje, Rijeka je nakon 1:1 u Norveškoj izgubila na svom stadionu od Sarpsborga sa 0:1.

Gol odluke postigao je Mortensen u 83. minutu.

Son Dajc

Barnli je na svom "Turf Muru" uspeo da savlada Bašakšehir tek nakon produžetka (1:0).

U Turskoj je bilo 0:0, nakon 90 minuta u Engleskoj takođe nije bilo golova, pa je moralo da se odigra još makar dodatnih 30 minuta.

Nakon sedam minuta igre u prvom produžetku, Džek Kork je doneo prednost "Kleretsima", ispostaviće se i plasman u poslednje kolo kvalifikacija.

Sve rezultate trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope pogledajte u nastavku:

Kairat Almati (Kazahstan) - Sigma Olomuc (Češka) 1:2 (uk. 1:4)
Niderkorkn (Luksemburg) - Ufa (Rusija) 2:2 (uk. 3:4)
AEK Larnaka (Kipar) - Šturm Grac (Austrija) 5:0 (uk. 7:0)
HJK (Finska) - Olimpija Ljubljana (Slovenija) 1:4 (uk. 1:7)
Kopenhagen (Danska) - CSKA Sofija (Bugarska) 2:1 (uk. 4:2)
Krajova (Rumunija) - RB Lajpcig (Nemačka) 1:1 (uk. 2:4)
APOEL (Kipar) - H. Bir Ševa (Izrael) 3:1 (uk. 5:3)
Kluž (Rumunija) - Alaškert (Jermenija) 5:0 (uk. 7:0)
Kukeši (Albanija) - Torpedo Kutaisi (Gruzija) 2:0 (uk. 4:5)
Midtijiland (Danska) - TNS (Vels) 3:1 (uk. 5:1)
Molde (Norveška) - Hibernijan (Škotska) 3:0 (uk. 3:0)
Suduva (Litvanija) - Spartaks (Letonija) 0:0 (uk. 1:0)
Žalgiris (Litvanija) - Sevilja (Španija) 0:5 (uk. 0:6)
Lucern (Švajcarska) - Olimpijakos (Grčka) 1:3 (uk. 1:7)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Pjunik (Jermenija) 2:1 (uk. 2:1)
Zenit (Rusija) - Dinamo Minks (Belorusija) 8:1 (uk. 8:5)
Lask Linc (Austrija) - Bešiktaš (Turska) 2:1 (uk. 2:2)

Brest (Belorusija) - Apolon (Kipar) 1:0 (uk. 1:4)
Atalanta (Italija) - Makabi Haifa (Izrael) 2:0 (uk. 4:1)
Bazel (Švajcarska) - Viteze (Holandija) 1:0 (uk. 2:0)
Dudelanž (Luksemburg) - Legija (Poljska) 2:2 (uk. 4:3)
Zrinjski (BiH) - Ludogorec (Bugarska) 1:1 (uk. 1:2)
Leh (Poljska) - Genk (Belgija) 1:2 (uk. 1:4)
Maribor (Slovenija) - Rendžers (Škotska) 0:0 (uk. 1:3)
Steaua/FCSB (Rumunija) - Hajduk Split (Hrvatska) 2:1 (uk. 2:1)
Fejenord (Holandija) - Trenčin (Slovačka) 1:1 (uk. 1:5)
Gent (Belgija) - Jagelonija (Poljska) 3:1 (uk. 4:1)
Rapid Beč (Austrija) - Slovan Bratislava (Slovačka) 4:0 (uk. 5:2)
Bordo (Francuska) - Mariupol (Ukrajina) 2:1 (uk. 3:1)
Rijeka (Hrvatska) - Sarpsborg 08 (Norveška) 0:1 (uk. 1:2)
Rozenburg (Norveška) - Kork Siti (Irska) 3:0 (uk. 5:0)
Valur (Island) - Šerif Tiraspolj (Moldavija) 2:1 (uk. 2:2)
Barnli (Engleska) - Bašakšehir (Turska) 1:0 (uk. 1:0)
Braga (Portugalija) - Zorja (Ukrajina) 2:2 (uk. 3:3)

Naši timovi su imali polovičan učinak, Partizan je obezbedio plasman u nastavak takmičenja, dok je Spartak iz Subotice ispao od danskog Brondbija.