LE (kval.) - Premijerligaš preslišan u Pireju, Danci izdržali u Bergamu, ekipa iz Luksemburga nastavlja da "skida skalpove"

četvrtak 23.08.2018.
22:02

Igraju se prvi mečevi plej-ofa za plasman u Ligu Evrope, ovo su rezultati završenih susreta.

twitter.com/olympiacos_org

Igraju se prvi mečevi plej-ofa za plasman u Ligu Evrope, ovo su rezultati završenih susreta. Olimpijakos je pred svojim navijačima ugostio engleski Barnli, a domaćin je uspeo da slavi sa čak 3:1 (1:1).

Poveli su "crveno-beli" u 19. minutu, strelac je bio Fortunis.

Ipak, 14 minuta kasnije, penal za goste, Kris Vud je bio siguran izvođač, 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku Buhalakis vratio prednost Olimpijakosu.

A onda, na isteku jednog časa igre, štoper Barnlija Ben Gibson pravi penal i dobija drugi žuti karton, te "Kleretsi" ostaju sa igračem manje na terenu.

Najstrožu kaznu precizno je izveo Fortunis, za 3:1 u korist grčkog sastava.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Olimpijakos je upisao veliki trijumf. Treba dodati i da je Jagoš Vuković proveo svih 90 minuta na terenu u pobedničkom sastavu.

Atalanta je dočekala Kopenhagen, danski tim je uspeo da ostane neporažen na teškom gostovanju, bilo je 0:0 u Bergamu.

Atalanta je bila potpuno dominantna, imali su čak 26 šuteva ka golu danskog tima, dok je Kopenhagen pripretio samo dva puta.

Treba istaći sjajnu partiju golmana gostiju Joronena, koji je upisao čak 11 intervencija.

Ekipa Dudelanža iz Luksemburga, slavila je u minulom kolu kvalifikacija protiv varšavske Legije, a sada su iznenadili rumunskog šampiona Kluž, kako su na svom terenu slavili sa 2:0 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi u nastavku Turpel i Sinani doneli veliki trijumf ekipi iz Luksemburga.

U nastavku pogledajte sve rezultate dosad odigranih mečeva u okviru plej-ofa za plasman u Ligu Evrope:

Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Ludogorec (Bugarska) 0:1
Zenit (Rusija) - Molde (Norveška) 3:1
Trenčin (Slovačka) - AEK Larnaka (Kipar) 1:1
APOEL (Kipar) - Astana (Kazahstan) 1:0
Šerif Tiraspolj (Moldavija) - Karabag (Azerbejdžan) 1:0
Sigma Olomouc (Češka) - Sevilja (Španija) 0:1
Suduva (Litvanija) - Seltik (Škotska) 1:1
Sarpsborg (Norveška) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 3:1