LE (kval.) - Srbin heroj Astane, Lajpcig u poslednjem minutu, Luksemburg ima predstavnika u grupnoj fazi!

četvrtak 30.08.2018.
21:14

Evo rezultata u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

uefa.com
uefa.com

Astana i APOEL su igrali veoma zanimljiv meč danas u Kazahstanu, a kao pobednik je izašla Astana nakon boljeg izvođenja penala. U prvom meču je bilo 0:1 za APOEL, u drugom je Astana slavila istim rezultatom pošto je Enrike postigao gol iz penala.

Došlo je do penala, a tamo je Nenad Erić briljirao, odbranio je dva, druga dva su gosti promašili, dovoljno za prolazak Astane.

Antonio Rukavina je danas odigrao čitav meč za Astanu, baš kao i Nenad Erić, golman ovog tima.

U Ligu Evrope je prošao Rendžers, ekipa Stivena Džerarda je danas odigrala 1:1 protiv ekipe Ufa iz Rusije, pa je zbog pobede od 1:0 na svom terenu prošla dalje.

Lajpcig je imao mnogo sreće, stigli su do plasmana u LE u poslednjim minutima utakmice iz penala kada je kazneni udarac realizovao Emil Forsberg.

Makabi iz Tel Aviva našeg Vlade Ivića neće igrati Ligu Evrope jer je poražen od Sarpsborga ukupnim rezultatom 3:4. Danas su imali prednost koja ih vodi u narednu fazu pošto su vodili sa 2:0, ali je Halvorsen iz penala doneo Norvežanima Ligu Evrope.

Predrag Rajković je branio svih 90 minuta.

Zenit je doživeo poraz danas od Moldea, ali nije to bilo dovoljno Norvežanima da prođu u LE. Zenit je prvi meč dobio sa 3:1, danas je poražen sa 2:1, pa je ukupnim rezultatom 3:4 prošao dalje.

Bane Ivanović je odigrao svih 90 minuta danas.

Karabag je savladao ekipu Šerifa sa 3:0 i nadoknadio 1:0 iz prvog meča, dok je Malme savladao Midtjiland sa 0:2 u gostima, pa je nakon 2:2 u prvom meču prošao dalje.

Penale smo gledali i u meču Kopenhagena i Atalante, i danas je bilo 0:0, a u Ligi Evrope gledaćemo Kopenhagen koji je bio bolji nakon penala.

Veliko iznenađenje priredila je ekipa Didelanža iz Luksemburga koja će po prvi put u istoriji igrati u grupnoj fazi Lige Evrope.

Astana - APOEL 1:0, prvi meč 0:1, penali 2:1
Ufa - Rendžers 1:1, prvi meč 0:1
AEK Larnaka - Trenčin 3:0, prvi meč 1:1
RB Lajpcig - Zorija 3:2, prvi meč 0:0
Apolon - Bazel 1:0, prvi meč 2:3
Kluž - Didelanž 2:3, prvi meć 0:2
Ludogorec - Torpedo Kutaisi 4:0, prvi meč 1:0
Makabi - Sarpsborg 2:1, prvi meč 1:3