LE - Ljajić pogodio za trijumf Bešiktaša, Kolarov požuteo, CSKA ispao!

četvrtak 28.11.2019.
22:06

Utakmicama 5. kola nastavlja se takmičenje u Ligi Evrope, a u terminu od 18.55 odigrano je 11 utakmica.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

GRUPA G

Porto je u Švajcarskoj savladao Jang Bojs rezultatom 2:1, dok je u Roterdamu Fejnord remizirao sa Rendžersima 2:2.

Biće ovo možda i najneizvesnija grupa u poslednjem kolu Lige Evrope pošto su svi timovi i dalje u igri za plasman u narednu rundu takmičenja.

GRUPA H

Ferencvaroš je remizirao sa Espanjolom 2:2 i tako zadržao šanse da bi mogao do naredne faze LE, bez pobednika završio se i meč u Moskvi gde je CSKA odigrao 1:1 protiv Ludogoreca.

Rusi su se tako oprostili od Evrope, Espanjol ide dalje sa prvog mesta, a za drugo mesto boriće se Ludogorec i Ferencvaroš u direktnom okršaju u Bugarskoj.

GRUPA I

Volfsburg je minimalnim rezultatom slavio u Ukrajini protiv Oleksandrije, dok pogodaka nije bilo u Francuskoj na meču između Sent Etjena i Genta.

Dalje iz grupe I idu Gent i Volfsburg.

GRUPA J

Ubedljiva je bila Roma u Istanbulu gde je slavila sa 3:0 protiv Bašakšehira, za to vreme Menhengladbah je pobedio Volfsberger u Austriji sa 1:0.

Kapiten selekcije Srbije Aleksandar Kolarov dobio je žuti karton protiv turskog predstavnika.

Osim Volfsbergera, svi timovi u ovoj grupi imaju šansu da se plasiraju u narednu rundu Lige Evrope.

GRUPA K

Bešiktaš je u Turskoj slavio protiv Slovana sa 2:1 nakon preokreta koji je doneo Adem Ljajić sa penala u drugom minutu nadoknade vremena. Poslednjih petnaestak minuta u dresu gostiju odigrao je još jedan srpski internacionalac Dejan Dražić.

U Portugalu smo videli pravu goleadu na meču između timova koji su obezbedili prolazak u nokaut rundu LE Brage i Vulverhemptona, na kraju bilo je 3:3.