LE - Mančester u 1/8 finala, Nastasićev autogol bez posledica

sreda 22.02.2017.
19:54

Tri utakmice su bile danas na programu u okviru Lige Evrope, u narednu fazu su prošle ekipe Mančester junajteda, Šalkea i Krasnodara.

EPA/ETIENNE LAURENT

Šalke je danas imao najlakši posao, ali nije uspeo da pobedi ekipu našeg Vladimira Ivića.

Oni su ukupnim rezultatom 4:1 uspeli da prođu PAOK, a sve je bilo poznato već nakon 23. minuta. Tada je Čupo Moting uposlio Šopfa, ovaj je uspeo da pogodi za 1:0 i za nedostižna četiri gola razlike.

Ipak, samo dva minuta kasnije, PAOK dolazi do tračka nade, Matija Nastasić je nakon centaršuta sa leve strane pogodio u svoju mrežu i tako postavio konačan rezultat.

Krasnodar je u prvom meču protiv Fenera slavio sa 1:0, a danas je već nakon 7 minuta stigao do ogromne prednosti, pošto je postigao gol u gostima i to preko Smolova. Bila je to kontra gostiju, a od tada su se povukli na svoju polovinu i čekali priliku da ponovo napadnu.

Ipak, Sousa je uspeo da izjednači rezultat u ovoj utakmici u 41. minutu meča, ali je to bilo sve od Fenera, pa je Krasnodar prošao dalje.

Mančester junajted je bez velikih muka, takođe u 1/8 finala Lige Evrope. Iako su savladali Sent Etjen na svom terenu sa ubedljivih 3:0, danas je Murinjo izveo veoma jak sastav.

Na asistenciju Mate sa leve strane, Mihtarijan je uspeo da pogodi za 1:0, samo je zakačio loptu, dovoljno da savlada protivničkog golmana.

Mihtarijan se povredio u prvom delu, to je ono čega se Murinjo najviše plašio... Umesto njega u igru je ušao Rašford.

Murinjov bes je bio još veći kada je Bai dobio drugi žuti karton, ostaje samo nejasno da li je Murinjo bio besan na njega, ili na sudiju koji je po mnogima bio pregrub u ovoj situaciji, kada je pokazao drugi žuti internacionalcu iz Obale Slonovače.

Dakle, u narednoj fazi gledaćemo Mančester junajted, Krasnodar i Šalke, ostalih 13 učesnika 1/8 finala saznaćemo sutra.

36 Komentara

Wednesday, 22.02.2017
23:37

Kada sam vidio sastav nisam mogao vjerovati. Morao je da odmara Bailly-a, Smallinga, Blinda, Pogbu, Matu, Mikia, Ibru. Igramo finale za 4 dana. Previse umara igrace, previse. Sad Bailly dobi crveni a Miki se mozda opasno ozljedio eeee Mourinho jojjjjjj, nije ti to trebalo. Hvala Bogu na pobjedi, idemo daljeeee

Nikola RED_DEVIL
22:08

Rutinski, unistavacemo sve pred sobom sledece sezone!

22:11

Haha ko je bre sirotinja, jedna aston vila veca od tvof malog kluba, smesni ste.

ManUtd1993
21:51

Odlicno,mkhitarjan se povredio,bas pred finale,i naravno za njega nemamo zamenu,i jos bolje bai crveni karton,sve lepse od lepseg,umesto da igramo sa drugim timom mi sa prvim...

Alister Krouli
21:35

Ali Fener da ispadne!? Nisu ovi rusi losi za LE ali su sada igrali sa drugim timom, 5-6 standardnih nema.

Nikola M.
21:29

Lagano odrađena utakmica, bez po muke. Mihtarijan postaje veoma važan igrač za Junajted. Odličan je, njegovim golom je i rešena utakmica, lepo mu je i Mata asistirao. Njegova povreda i Bailijev crveni karton dve negativne stvari sa ovoga meča. Ostaje samo da se nadamo da će biti spreman za finale kupa. Svaka čast navijačima Sent Etjena na atmosferi koju su priredili. Njihovi miljenici imaju 4 gola zaostatka, a oni pevaju, podržavaju i bodre igrače tokom čitave utakmice, do poslednjeg minuta. Poštovanje za njih.

21:26

Onoliko koliko je potrebno.

Petar Pan
21:25

Svajni bi i bez jedne noge bio bolji igrac od Felainija .

Đorđe Dangubić
21:19

zašto su se ovi mečevi igrali danas

23:34

Zato sto Ibrahimovic ne igra cetvrtkom :))))))))))

21:18

Rutinska pobeda Junajteda. Stvari polako dolaze na svoje. Bice tu sigurno jos padova, ali verujem da ce krajnji produkt biti jedan novi, mocan Mancester Junajted.

scylla98
21:17

Zasto Bai kad on sam zeli da ga zovu Bajli? Samo pitam, bez hejta molim.

_MUFC_
21:07

Mančester igrao koliko mu je potrebno.Brine me povreda Mihtarijana,nadam se da nije ništa ozbiljno.Drago mi je što je Bastian igrao.Sent-Etijen ima odlične navijače!

Ninoslav Krejic
21:03

Otkud sredom neke utakmice lige evrope zar utakmice lige evrope nisu cetvrtkom

MANUTD
22:16

Ibrahimovic je izjavio da nece igrati cetvrtkom pa su morali prebaciti termin u sredu :P

22:20

Jesu, al pošto Zlatan ne igra četvrtkom, morali su prebaciti za srijedu.

Adnan
21:00

Super,samo što sad moramo drhtati za Henrika pred najvažniji meč dosadašnjeg dijela sezone,ali kad nemaš sreće nemaš.Bastijan nije nista losiji od Kerika,mozda je i boljoj formi u ovom trenutku,Baily je slaba karika,previše ulijeće ko divljak,bolje da je sad iskljucen nego nekad kad treba.

ZubA
21:43

Pa da Bastijan ima minutazu kao Kerik video bi ti da je on za 2 klase bolji trenutno od njega.

ADIS-M-UNTD
21:50

Baily je jedan od najboljih stopera. Zuti su sastavni dio utakmice a pogotov stopera sta ih je samo Pepe i Ramos dobili:) drugi zuti nije bio jer pogledaj snimku odlicna gluma igraca Sente... nije ga cak ni dotako Baily a i onako nebi igrao u narednom mecu. Nadam se da Miki nije ozbiljnije povredzen i da ce igrati u nedelju.

Nikki92CFC
20:57

Igrali sa prvim timom a brane 3:0 i igraju 4 takmicenja? Stvarno je specijalan.. Neshvatljivo, a onda ce naravno neko drugi da mu bude kriv..

paul2016
21:15

Tako rade veliki klubovi, a ne kao celzi

Nikola M.
22:01

Nisu igrali sa prvim timom, falilo je tu nekoliko standardnih igrača, poput De Hee, Valensije, Erere itd. Junajted je došao čisto da otalja utakmicu, izveo na papiru jak sastav sa namerom da kontroliše utakmicu, pritom da se ne troše previše. Pred revanš su imali 3 gola prednosti, ovde došli do vođstva u 17. minutu i tada je sve završeno. Junajted više apsolutno nikakve potrebe nije imao za više golova, Ne znam šta je tu tebi neshvatljivo. Ne možete vi Čelsijevci bez Murinja, pa to ti je. Jedna vest o Junajtedu ne može proći, a da vi ne prokomentarišete nešto u negativnom smislu i da se dohvatite Murinja. Nije bitno šta, daj samo udri po Murinju, imali ili nemali razloga. Lupate gluposti, izmišljate nešto, ne bi li ocrneli onoga u koga ste se do juče kleli, nebitno da li je to zaslužio ili ne u određenom slučaju. Vaša opsesija tim čovekom je sveprisutna.