LE: Milan siguran, Hajduk odbranio čast protiv Evertona, Rosenburg bolji od Ajaksa

četvrtak 24.08.2017.
23:43

Završeni su svi dueli u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope, evo poslednjih rezultata.

EPA/ALEKSANDAR PLAVEVSKI

Milan je na "San Siru" slavio sa 6:0, a večeras su u Makedoniji savladali Škendiju sa 0:1 (0:1) i tako overili plasman u narednu fazu.

Strelac jedinog gola bio je mladi Kutrone u 13. minutu.

Everton je na "Gudisonu" savladao Hajduk iz Splita sa 2:0, a hrvatska ekipa je večeras na "Poljudu" pružila dobar otpor, ali nije uspela da izbori plasman u grupunu fazu. Bilo je 1:1 (1:0), "Karamele" idu dalje.

Poveli su domaći preko Radoševića u 43. minutu, a gosti su poravnali nakon samo par sekundi igre u drugom poluvremenu.

Gilfi Sigurdson je postigao gol sa preko 40 metara udaljenosti, OVDE pogledajte kako je to izgledalo.

Marsej je nakon 1:1 u Sloveniji, savladao Domžale na "Velodromu" rezultatom 3:0 (1:0).

Poveli su golom Žermena u 28. minutu, isti igrač im je doneo predost od 2:0 u 56, a sve dileme je u 85. otklonio Tovan, koji je svojim pogotkom postavio i konačan rezultat.

Braga je prošla Hafnafjordur sa 5:3 u dvomeču, večeras su slavili sa 3:2 (1:1) u Portugaliji.

Poveli su gosti golom Bodvarsona u 16. minutu, ali je Dijas Fernandeš do poluvremena poravnao rezultat.

Bodvarson u 51. minutu vraća prednost gostima, ali je Fernandeš svojim drugim golom ponovo poravnao rezultat u 80. minutu.

Konačan rezultat postavio Sousa u trećem minutu sudijske nadoknade.

Srpski reprezentativac Stojiljković je počeo meč u postavi Brage, odigrao je 71 minut, dok je Lazar Rosić na terenu bio od početka do kraja.

Rosenburg je slavio na svom terenu sa 3:2 (1:0), te je tako prošao dalje sa ukupnih 4:2, kako su u Holandiji slavili sa 0:1.

Poveli su golom bivšeg igrača Arsenala i Juventusa Niklasa Bendtnera u 26. minutu, a gosti su preokrenuli za manje od 60 sekundi.

Junes je poravnao u 60. minutu, manje od jednog minuta kasnije Šene je doneo preokret.

Adegbenro je potom poravnao u 80. minutu, a isti igrač je otklonio sumnje o prolazu Rozenburga devet minuta kasnije svojim drugim golom.

Srpski internacionalac Jevtović je na terenu u dresu norveške ekipe bio do 68. minuta, kada ga je zamenio čovek odluke Adegbenro.

Svi rezultat utakmica poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope (ukupan rezultat):