LE - Silna Sevilja, sudija oštetio Napoli!

22:58

Sevilja je pobedila slabu Fiorentinu, napoli žestoko oštećen protiv Dnjepra!

Beta/AP Photo/Miguel Angel Morenatti

Velika pobeda Sevilje i nerešen ishod Napolija pred revanš mečeve Lige Evrope.

Napoli na svom terenu nije uspeo da savlada Dnjepar koji je odolevao, ali nije uspeo da sačuva svoju mrežu u ovom meču pošto je nakon prekida gol postigao Lopez nakon kornera koji je izveo Insinje. Ipak, do kraja je uspeo da postigne zlata vredan pogodak preko Seljezniova, gola koji je bio iz očiglednog ofsajda.

Italijanska ekipa je danas bila dosta bolja, imali su više prilika za postizanje gola, šanse su se ređale ispred odličnog golmana Bojka, a jedini koji je uspeo da postigne gol danas za Napoli bio je pomenuti zadnji vezni, David Lopez.

Dnjepar je imao samo jednu priliku na ovom meču preko Kankave sredinom prvog dela igre, ali je Anduhar uspeo da izađe kao pobednik. Ipak, uspeli su da u 81. minutu nakon asistencije Fedeckog da postignu taj gol, koji je sudija video kao regularan.

Na drugoj strani Iguain nekoliko puta, Insinje, Kaljehon, niko od njih nije uspeo da savlada golmana Dnjepra.

Dakle, gosti mnogo zadovoljniji, Napoli žali za prilikama večeras, ali i za sudijskom greškom.

Italy Soccer Europa League

U drugom meču potpuna dominacija odlične Sevilje.

Prema prikazanoj igri u ovom trenutku ova ekipa spada u najvećeg favorita za osvajanje Lige Evrope, omiljenog njihovog takmičenja.

Danas su slavili protiv Fiorentine od koje se očekivao malo bolji otpor, na kraju je bilo ubedljivih 3:0 uz golove Vidala (2) i Gameira.

Fiorentina je imala svoje šanse koje nije iskoristila, uglavnom su one bile u prvom poluvremenu, dok su na drugoj strani sjajni Vidal i Gameiro pokazali sav svoj našadački potencijal i na kraju su doneli sasvim zasluženu pobedu ekipi Sevilje.

Naš Nenad Tomović je igrao samo u prvom poluvremenu, najverovatnije zbog povrede nije igrao u drugom.

Golove možete pogledati OVDE.

Pogledajte na kraju i veliku grešku sudije u meču Napolija i Dnjepra.

34 Komentara

ppera 1
Saturday, 09.05.2015
01:32

Sevilja je pobedila slabu Fiorentinu. Izgleda da dobra ekipa nikako ne može da izgubi. Dakle, ako je ekipa dobra najviše što mogu da urade je da pobede slabu ekipu. Fiorentina nikako nije bila slaba, naprotiv...

09:24

Kolko nemaju srece Italijani to je nevidjeno. Do poluvremena Fiorentina trebala voditi 1-3, a o Napoliju da ne govorim.

Patrick Bateman
03:02

Napred Dnjepar!

Lord Bobinho1
02:18

Kako igra ova Sevilja ne bi me iznenadilo da osvoje opet LE,oni i Napoli ce igrati fianle ubedjen sam.

Max Bunker MB
02:04

Brych, Fifin i Uefin sudija od zadatka, specijalizovan da sudi spanskim klubovima narocito u nokaut fazama i naravno da ih favorizuje. Koliko je grubih faulova od pocetka dozvolio Sevilli, onaj Poljak s maskom zasluzio 4 zuta a on mu dao tek u 83. minutu, 2 penala za Fiorentinu(ruka i bodicek na Joaquinu), Sevilla imala duplo vise faulova od Fiorentine.nRichards upropastio Fiorentinu, Gomez se nije video, Matias Fernandez taraba obicna. Tesko da Viola moze nesto napraviti ali s njima se nikad ne zna, odigraju jednu bez veze a drugu znaju da razvale, male sanse za prolaz.

Mustang
00:14

Liga Evrope je takmicenje 48 ekipe + ekipe koje se pridruze iz Lige sampiona, ali na kraju Sevilja osvaja bez obzira ko igra..

Brat Rodrigoo
Thursday, 07.05.2015
23:54

Napoli-Sevilja finale!

Pedjaa11
23:50

Sevilja je jednostavno prejaka, ista ekipa ko i prosle godine samo su prodali Rakitica a doveli Banjegu koji igra odlicno, odavno sam rekao da ce oni sigurno u finale jedino me Wolfzburg prodao, samo se nadam da nece osvojiti jer bi to izbacilo Valensiju iz LS, dajte Spancima 5 mjesto u lS !!!

unai emery
23:49

Sevilja bi bila prvi kandidat da osvoji PL da nije Celsija,Viljareal bi relativno lako dosao do polufinala LE da ga Sevilja nije izbacila,Atletiko bi mogao do polufinala LS da nije naleteo na Real,Real se seta Enfildom,Barselona ima otvorene trening sesije protiv Sitija,a kada neko poredio Seltu sa Nolitom,Oreljanom i ekipom sa recimo Sautemptonom mogao bi da postoji samo jedan pobednik,tesko da bi Sautempton dobio Barsu na Kamp Nou.To sto vecina ne zna da kvalitet timova se ne meri uzbudljivoscu meca,pa misli kako je QPR-Aston Vila recimo strasan mec,gde timovi idu u kontre sa 7 igraca i igraju bez taktike,to je vec druga stvar.Videli ste kako je Sevilja zatvorila Fiorentinu u drugom poluvremenu,kako su dobro igrali poziciono,a ta Fiorentina je lagano izasla na kraj sa jednim od najprecenjenih klubova Totenhemom.

Marcos Alonso
23:38

Napoli-Sevilla finale ce biti :D Napoli ce ih otresti tamo

Alexander Stonsky
23:25

Svidja mi se sto Emeri pobedjuje italijansku ekipu jer je prvi kandidat za klupu Milana, pa da se navikne.

Drogba11Didier
23:14

Kako mi je samo gotivan ovaj trener Sevilje,lik svaki gol proslavlja kao da su osvojili LS :D

Barça el honor
23:09

Sevilja je vec u finalu, od pocetka su mi favoriti za titulu. Iako je napoli primio gol i osteceni su, blagu prednost im dajem jer su kvalitetnija ekipa od dnjepra.

Juventino SS
23:07

Napoli će da nakanta ove u revanšu. Trebalo je da bude 4:0, baš im nije išlo, a linijski sudija ne vidi onoliki ofsajd. Sevilja ne toliko bolja koliko rezultat govori i neverovatni promašaji Fiorentine. Dakle finale Napoli - Sevilja. Inače pogodio obe na kladionici 2-3 :D

Juventus Torino
07:12

nije mi jasno kako fiorentina 3-0 :O gledao sam prvih 20-ak minuta ubila ih fiorentina..masili nemoguce..

Pedjaa11
23:43

Glumci i padalice dominiraju Evropom vec neko vrijeme i ne nazire se kraj pa ti pricaj sto oces.

Vamos Real
23:05

Ako bude Spansko finale u ligi sampiona drugi put zaredom a sevilja ponovo osvoji Ligu Evrope nadam se da vise niko nece moci ni da uporedi jacinu ostalih liga sa Spanskom. :)

23:21

nemoj da brines opet ce se javlajti razni sa tvrdnjm kako je newcasle bolji od Bilbaa, kako su Granada, OSasuna i Deportivo slabi za Sunderland, i da u Engleskoj svako svakog moze d apobedi i da je zato to najbolja liga, jaka argumentaciaj naspram u Evropi nepostojite.

Vamos Real
06:50

Ocigledno,jedan se vec javio...

disqus_rIn5xnznTq
23:23

A ako Dnjepar udje u finale, oce li Ukrainska liga biti najjaca posle Spanske??nKakvo djetinjasto razmisljanje i shvatanje fudbala.