LE - Silni Valensija i Šahtjor, prošli Lacio i Liverpul

četvrtak 25.02.2016.
20:53

Slavlje u Liverpulu, Lacio prošao Galatu, Šahtjor preko Šalkea u osmini finala, baš kao i Bilbao preko Marseja...

Beta/AP Photo/Jon Super

Sparta iz Praga je novi učesnik osmine finala, bilo je to jasno već nakon 57. minuta drugog meča.

U prvom meču Sparta je slavila sa 1:0, a domaći Krasnodar je u drugom meču jurio tu prednost. Bili su bolji u prvom poluvremenu, imali par propuštenih prilika, ali nisu postigli gol. Zato jeste Sparta i to početkom drugog poluvremena preko Marečeka. Nakon toga su se domaći otvorili, što je dovelo do još dva gola u njihovoj mreži preko Frideka i Fataija.

Lacio je u Rimu obezbedio sebi prolazak u osminu finala. Imali su dobar rezultat protiv Galatasaraja koji je imao veliku podršku navijača danas u prestonici Italije, što im je donelo nešto oprezniju igru.

prvi gol je pao u drugom poluvremenu, Lacio je poveo preko Parola u 59. minutu, da bi samo minut kasnije Anderson postigao i drugi gol. Nije bilo gotovo, posebno nakon gola koji je postigao Oztekin u 62. minutu za 2:1, ali sve dileme rešava kasnije Miroslav Klose koji postavlja konačan rezultat od 3:1.

Milan Biševac i Sergej Milinković-Savić su odigrali celu utakmicu.

Leverkuzen je posle utakmice u Lisabonu protiv Sportinga imao prednost od 1:0, a u drugoj je potvrdio prolazak dalje pobedom od 3:1. Prednost "Farmaceutima" doneo je Belarabi u 30. minutu, Mario je izjednačio u 38. minutu, da bi Belarabi obezbedio prolazak dalje svojoj ekipi u 65. minutu meča. Do kraja još jedan gol u mreži Sportinga, strelac je bio Čalhanoglu.

Liverpul je preko Milnera u 5. minutu iz opravdano dosuđenog penala pobedio Augsburg sa 1:0. Imali su izabranici Jirgena Klopa nekoliko veoma dobrih prilika da savladaju golmana gostiju Hica, ali nisu uspeli u toj nameri pa je ostalo 1:0.

Igrači Liverpula su strepeli sve do poslednjeg sudijskog zvižduka pošto je u prvom meču bilo 0:0.

Valensija je u sve boljoj formi. Nakon pobede od 6:0 na svom terenu protiv Rapida, sada je usledila nova pobeda rezultatom 4:0 pa se ekipa Gerija Nevila u osminu finala plasirala ukupnim rezultatom od 10:0. Rodrigo, Fehouli, Mustafi i Piati su bili strelci, svi golovi su bili u drugom poluvremenu.

Šahtjor je rezultatski "razbio" Šalke u Nemačkoj. Nakon 0:0 u prvom meču, Šahtjor je danas došao do prednosti preko Marlosa, Fereira je povećao na 2:0, a sve dileme je razrešio Kovalenko u 77. minutu postavivši konačan rezultat 3:0.

Bilbao je još jedan učesnik osmine finala. Ekipa iz Baskije je prošla zahvaljujući Merinu koji je postigao gol u 81. minutu meča. U prvoj utakmici je bilo 0:1 za Bilbao, da bi u ovoj Bačuaj doveo Marsej u prednost. Ipak, Merino donosi "ludilo" na tribinama i prolazak dalje Bilbau.

Krasnodar - Sparta 0:3, prvi meč 0:1
Bilbao - Marsej 1:1, 1:0
Lacio - Galatasaraj 3:1, 1:1
Leverkuzen - Sporting 3:1, 1:0
Liverpul - Augsburg 1:0, 0:0
Rapid - Valensija 0:4, 0:6
Šalke - Šahtjor 0:3, 0:0

Danas je Fenerbahče obezbedio prolazak dalje, dok je juče to učinila Braga.