LE: Zvezdo, iz Kelna stižu još bolje vesti!

četvrtak 02.11.2017.
23:03

Fudbaleri Kelna upisali su prvi trijumf i prve bodove u Ligi Evrope ove sezone.

EPA/BERND THISSEN

Keln, koji beleži katastrofalne rezultate ove sezone, konačno počinje da se budi.

Sada su u okviru četvrte runde LE slavili na "Rajn Enerdži" areni sa 5:2 (1:2) protiv BATE Borisova.

Poveli su golom Colera u 16. minutu, da bi u BATE blickrigom nakon isteka pola časa igre došao do preokreta.

Najpre je srpski internacionalac Milunović poravnao rezultat u 31. minutu, a samo dva minuta kasnije je Signjevič doneo preokret.

Ipak, Keln se budi u nastavku. Najpre su poravnali preko Osaka u 54. minutu.

Devet minuta kasnije, preokret domaćina, strelac je bio Žurasi.

Sve dileme je otklonio Osako u 82. minutu susreta, svojim drugim golom na susretu.

Jojić je u poslednjem minutu regularnog dela dotukao BATE, golom na asistenciju dvostrukog strelca Osaka.

Keln se tako vratio u život u grupi H, ostali su poslednji, ali imaju tri boda, bod manje od BATE Borisova, dva od Crvene zvezde, koja je večeras ostala neporažena u Londonu.

U ostalim susretima, Lacio je nastavio sa sjajnim rezulatima, savladali su Nicu sa 1:0, gol odluke postigao je u poslednjem minutu Parolo. Milinković-Savić je igrao poslednjih pola sata.

Zenit je poražen na gostovanju Rozenburgu, dok se Atletik Bilbao osvetio švedskom Estersundu za poraz u Švedskoj.

Real Sosijedad je još jednom lako savladao Vardar, dok je Plzen deklasrao Lugano sa 4:1. Marsej je poražen na gostovanju u Gimaraešu, imali su Francuzi i dva crvena kartona, jedan su zaradili i pre sudijskog zvižduka.

Sve rezultate četvrtog kola grupne faze LE, pogledajte u nastavku, a više o duelima koji su počeli u 19h OVDE.