Lesteru petarda od Fulama za 21. poraz i kartu ka Čempionšipu?

ponedeljak 08.05.2023.
18:02

Da li "lisice" mogu da se oporave?

Beta/Zac Goodwin/PA via AP

Fudbaleri Fulama deklasirali su ekipu Lestera rezultatom 5:3 u 35. kolu Premijer lige.

Ovim porazom, Lesteru preti povratak u zonu ispadanja, jer ako večeras pobede Everton i Notingem, "lisice" su opet u nezavidnoj poziciji.

Fulam je danas održao čas fudbala Lesteru, čija je odbrana izgledala kao razbijena banda.

Sve je počelo u 10. minutu kada je Vilijan verovatno želeo da centrira, golman Iversen se nije najbolje snašao i zbog loše procene primio je gol za 1:0.

Samo osam minuta kasnije, Vilson je proigrao Karlosu Vinisijusu koji je pobegao između štopera i pogodio ugao za 2:0.

U finišu prvog dela igre kada je Kerni pogodio malu mrežu, bilo je jasno da Lesteru preti katastrofa.

Kerni je u 51. minutu iskoristio asistenciju Tetea za 4:0, ali tu nije bio kraj.

Lester je na kratko zaista mogao da se vrati u ovaj meč, jer je Barns u 59. minutu pogodio posle asistencije Medisona, a onda je u 66. Džejmi Vardi promašio penal.

Možda bi sve bilo drugačije da je Lester prišao na -2, ali je onda sve palo u vodu kada je u 70. minutu Vilijan pogodio sam ugao sa preko 20 metara za 5:1.

Lesteru je dosuđen još jedan opravdan penal, ovaj put je Medison uzeo lopti i pogodio za 5:2.

U 89. minutu Harvi Barns je postigao treći gol za Lester, nakon katastrofalne reakcije Dafija koji je glavom poklonio loptu Daki, koji je odmah asistirao Barnsu za konačnih 5:3.

Ipak, slaba je ovo uteha za Lester koji nema pravo na kiks i mora da pobeđuje do kraja, a to mu neće biti nimalo lako, jer za vikend čeka Liverpul, pa gostuje Njukaslu i za kraj dočekuje Vest Hem...