petak 09.09.2016.
22:27

Dobro su se držali 'kraljevsko plavi' protov aktuelnog šampiona Nemačke, ali na kraju bodovi ipak putuju u Minhen.

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Na premijeri drugog kola Bundeslige Bajern je kao gost slavio sa 2:0 u Gelzenkirhenu.

Zanimljivo, Bavarci su poveli iz prvog šuta u okvir gola Šalkea deset minuta pre kraja utakmice.

Havi Martinez je odigrao fantasičnim pasom uposlio Roberta Levandovskog, Poljak je pobegao Benediktu Hevedesu i rutinski zatresao mrežu domaćina.

Međutim, do tog momenta, ispostaviće se presudnog, Šalke je imao bolje i zrelije šanse.

Posle 20 minuta igre Groecka je bio u izglednoj poziciji da dovede 'kraljevsko plave' u vođstvo, ali je izblokiran u poslednji čaš. Potom je u finišu prvog poluvremena Jevgen Konopljanka loše reagovao pred golom Nojera, kao da ga se uplašio i najbolji golman sveta u ovom trenutku je lako ukrotio pokušaj Ukrajinca.

Najbolju priliku domaći su propustili nakon desetak minuta igre u nastavku kada je Klas-Jan Huntelar pogodio prečku. Holanđanin zaista nije imao sreće, bio bi to divan gol.

Karlo Anćeloti je na isteku sata vremena reagovao i uveo u igru Artura Vidala i Daglasa Koštu umesto Ćabija Alonsa i Franka Riberija i to je dalo rezultat.

Levandovski je u 74. minutu najavio šta će se desiti kada je bio za malo neprecizan ne otvorivši stopalo kako treba sa peterca nakon centaršuta Alabe sa levog boka, pa je lopta otišla preko gola, ali je, kako već rekosmo, sedam minuta kasnije je bio neumoljiv. Dva minuta pre kraja regulanog dela meča se još jednom obrukao i promašio iz situacije iz koje obično ne promašuje.

Šalke je u samom finišu krenuo na sve ili ništa i to je ostavilo prostor za kontranapade Bavaraca. Vidal je oteo loptu rivalu u opasnoj zoni u nadoknadi vremena , on i Košta su izneli loptu i posledili Levandovskom, Leva je nesebično asistirao Jošui Kimihu koji stiže iz drugog plana i pogađa za konačnih 0:2.

Bajern ima makismalan učinak iz prva dva kola, dok Šalke ostaje na nuli.