Levandovski sa dva komada doneo Bajernu novo finale!

ponedeljak 08.02.2021.
20:52

Šampion Evrope u novom finalu.

EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL

Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se u finale SP za klubove, pošto su danas pobedili Al Ahli rezultatom 2:0 (1:0).

Heroj Bavaraca po ko zna koji put bio je Robert Levandovski, dvostruki strelac u 17. minutu i 86. minutu.

Bajern je krenuo žestoko od samog starta, igrali su praktično ispred gola rivala, koji je visio u vazduhu.

Afrički šampion nekako je odolevao, ali ništa nije mogao u 17. minutu kada je posle lepe akcije Gnabri proigrao Levandovskog, koji je pogodio za 1:0.

Do odlaska na odmor Bajern je imao još tri dobre prilike da poveća prednost, ali su se ispromašivali Mark Roka, Levandovski i potom i Dejvis.

Bajern je u drugom poluvremenu znatno spustio ritam, u prvom je delovalo da mogu da dođu do gola u svakom napadu, dok u drugom nisu jurišali.

I u sporohodnom ritmu, Bajern je lagano uspeo da dođe i do drugog gola, u 86. minutu Liroj Sane je lepo centrirao sa desnog boka, a Levandovski se samo poklonio i glavom pogodio za 2:0.

Bajern će u finalu igrati protiv meksičkog Tigresa, koji je u polufinalu iznenadio Palmeiras i slavio 1:0.

Finale je na programu u četvrtak u 19.00.