subota 10.03.2018.
20:22

Ekipa Leverkuzena će se sigurno naći nakon ovog kola među četiri najbolje ekipe.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Pred ovo kolo ekipa Leverkuzena je bila na petom mestu, a nakon ovog će sigurno napredovati usled današnje pobede protiv Menhengladbaha od 2:0 i usled činjenice da sutra svoj međusobni meč igraju Borusija iz Dortmunda i Ajntraht iz Frankfurta.

Prvi gol na meču videli smo u 39.minutu, akcija je tekla po desnoj strani, lopta je bila upućena ka Kevinu Folandu, ovaj je spustio loptu do Alarija koji je zakucao za 1:0.

Upravo je Alario imao još par šansi da dokusuri protivnika, kako u samom finišu prvog, tako i u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da savlada Zomera još koji put.

Sa druge strane, Josip Drmić je imao dobru šansu za Borusiju, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan.

Pobedu domaćima potvrđuje Julijan Brant golom na asistenciju Alarija u 3. minutu nadoknade.