Lids iz penala do pobede, uz sačuvanu mrežu

nedelja 27.12.2020.
14:53

Važna pobeda Lidsa.

EPA-EFE/Laurence Griffiths

Fudbaleri Lidsa pobedili su na svom stadionu ekipu Barnlija rezultatom 1:0 (1:0).

Lids je odlično otvorio meč i poveo je već u petom minutu iz penala. Golman Poup je oborio Bamforda, koji je i preuzeo odgovornost i pogodio gornji ugao za 1:0.

Delovalo je da će do kraja biti više golova, pošto je šansi bilo, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Lids može da se zahvali na tome golmanu Meslijeu koji je imao čak pet intervencija, a najbolju u 73. minutu kada je zaustavio sjajan šut Ešlija Barnsa. Istom igraču skinuo je još jedan pokušaj, i to u samom finišu, u 87. minutu.

Barnli je i u prvom delu igre imao veliku šansu, Kris Vud je iz neposredne blizine glavom šutirao preko gola.

U redovima Lidsa, najbolji je bio Rafinja, koji je u prvom poluvremenu imao opasan šut, a i svojim saigračima je stvorio još dve prilike.

Lids se u drugom delu igre fokusirao više na odbranu svog gola i posle duže vremena uspeo da sačuva mrežu.

Lids je sada 11. na tabeli sa 20 bodova, Barnli je 16. sa 13.