U okviru 30. kola francuskog šampionata, večeras su odigrana četiri duela.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Anže je pred svojom publikom savladao Kaen, slavili su sa 3:0 (2:0).

Poveli su u 10. minut, Tait strelac, Ekambi je upisao asistenciju.

Pred kraj prvog dela igre, isti akteri na delu, ali u različitim ulogama, Ekambi postiže svoj 16. gol ove sezone za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Onijanž u 15. minutu susreta.

Veliku dramu videli smo u Tuluzu, gde je domaćin preokrenuo rezultat u 92. minutu, ali je na kraju ostao bez pobede, bod je Strazburu doneo Kone u petom minutu nadoknade, 2:2 (0:0) na "Munisipalu".

Gosti su poveli u prvom minutu drugog dela igre preko Blajaka.

Ipak, Tuluz se nije predavao, igrao se 89. minut kada je bivši napadač Arsenala Jaja Sanogo poravnao rezultat.

Samo tri minuta kasnije, Sanogo tuče glavom iz dobre pozicije, golman skida njegov udarac, ali se Sanogu lopta vraća pred noge od stative, ovoga put nije golman gostiju imao šanse, Tuluz je za 180 sekundi preokrenuo rezultat.

Ipak, igrao se poslednji minut, kada je Kone dobro skočio nakon centaršuta sa desne strane, lopta je nakon njegovog udarca zakačila jednog defanzivca Tuluza i odsela u mreži nemoćnog Lafona.

Velika drama i na kraju podela bodova.

Monpelje je na "La Mosonu" ugostio Dižon, na kraju nije bilo pobednika, meč je okončan sa 2:2 (0:1).

Gosti su poveli u 27. minutu preko Saida i na odmor su otišli sa golom viška.

Rezultat je poravnao Shiri u 59. minutu, da bi preokret domaćoj ekipi doneo Sio samo sedam minuta kasnije.

Bod gostima donosi Said u prvom minutu sudijske nadoknade.

Pobednika nije bilo ni u duelu Amejan i Troe, meč je okončan sa 1:1 (1:0).

Poveli su domaći u 38. minutu preko Konatea, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Niane postavio konačan rezultat.