21:58

Monaku promakla pobeda na domaćem terenu.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U terminu od 20 sati večeras su odigrane tri utakmice francuske Lige 1.

Monako je na svom terenu remizirao sa Bordoom rezultatom 1:1. "Kneževi" su poveli golom Radamela Falkaoa u 48. minutu, da bi gosti uspeli da osvoje bod preko Džimija Brijana u 65. minutu sa penala. Monako je postigao još jedan gol u 86. minutu, ali je on poništen nakon VAR snimka pošto se Vinisijus našao u ofsajdu.

Amijen je ostvario pobedu nad Nimom, domaćin je slavio sa 2:1. Žirasi je u 49. doveo svoj tim u vođstvo, ali su gosti samo četiri minuta kasnije izjednačili preko Alijua. Čovek odluke bio je Piters koji je u 64. minutu pogodio za veliko slavlje Amijena i nova tri boda bez obzira na činjenicu da je Žirasi isključen u poslednjim trenucima meča.

Dižon je remizirao sa Remom 1:1, gosti su poveli u devetom minutu preko Zenelija, ali je četiri minuta kasnije Sliti izjednačio sa penala. Domaćin je od trećeg minuta igrao sa igračem manje pošto je isključen Kulibali.