petak 10.05.2024.
23:02

Više nema dileme.

EPA-EFE/Mohammed Badra

Večeras su odigrane i prve dve utakmice francuske Lige 1, a ekipa Bresta definitivno će ostati bez vicešampionskog zvanja, jer je i u drugom meču zaredom na svom terenu ostala bez pobede.

Posle remija u prošlom kolu protiv Nanta, večeras isti epilog i u duelu sa ekipom Remsa. Meč je završen rezultatom 1:1, pa sada kolo pre kraja Brest ima tri boda manje, uz meč više u odnosu na drugoplasirani Monako.

Poveo je Rems u 25. minutu golom Munetsija, a bod domaćem timu doneo je Brazije koji je izjednačujući gol postigao na samom kraju prvog poluvremena.

U isto vreme, Nica je na svom terenu savladala ekipu Avra sa 1:0, a jedini gol postigao je Žeremi Boga već u 12. minutu meča, na asistenciju Tirama.

Nica se ovom pobedom učvrstila na petom mestu sa 54 boda, a Avru ostaje strepnja u borbi za opstanak, jer ima samo tri boda više, uz meč više od Meca koji je u zoni ispadanja.