Liga 1 - Brukanje "Kneževa", presudio im Srbin, Rajkovićev Rems poražen kod kuće

Pet mečeva odigrano je u okviru 21. kola francuskog šampionata u večernjem terminu.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Monako - Strazbur 1:3 (0:1)

Fudbaleri Monaka doživeli su težak poraz na svom stadionu.

Gosti su poveli u 40. minutu preko Ažurkea, da bi se sa 0:1 otišlo na odmor.

Nakon 20ak minuta igre u nastavku, Tomason je povisio na 2:0, da bi u 74. minutu Strazbur poveo i sa 3:0, strelac je ovoga puta bio srpski internacionalac Stefan Mitrović.

Lala je centrirao iz kornera, Mitrović je odlično skočio i glavom od prečke poslao loptu u mrežu domaćina.

Utešni pogodak za domaće postigao je Jovetić u 86. minutu.

Rems - Mec 0:1 (0:1)

Mec je naterao Rajkovića da vadi loptu iz mreže već u trećem minutu, nestvarno dobar centaršut Sentozea sa desne strane, iz nezgodne pozicije, lopta je savršeno pala na glavu Dijalu, koji matira Srbina za 0:1.

Mogli su gosti i ubedljivije da slave, ali se Rajković istakao odličnom intervencijom u sudijskoj nadoknadi, nakon pokušaja Judola.

Rajković je pored primljenog gola zabeležio i tri odbrane, ali su njegovi saigrači bili nemoćni pred golom rivala večeras, te su pretrpeli poraz na svom stadionu.

Monpelje - Dižon 2:1 (0:0)

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon devet minuta igre u nastavku gosti ostali sa igračem maje, Šuar je zaradio drugi žuti karton.

Samo dva minuta kasnije Mole donosi prednost Monpeljeu, da bi je u 63. minutu duplirao Delor.

Gosti dolaze do pogotka preko Baldea u 76. minutu, ali nisu uspeli sa igračem manje da izbore bod.

Brest - Amjen 2:1 (0:0)

Poveo je domaćin u 51. minutu preko Mendija, da bi sedam minuta kasnije Žirasi sa bele tačke poravnao rezultat.

Kardona je u 83. minutu vratio prednost Brestu, ispostavilo se da im je doneo sva tri boda.

Sent Etjen - Nim 2:1 (2:1)

Poveli su domaći igrači već u trećem minutu preko Kazrija, da bi isti fudbaler bio precizan sa kreča pola sata kasnije za 2:0.

U 45. minutu goste u igru vraća Ferat, ali u drugom delu su mreže mirovale, pa je pobeda ostala na "Žofri Žišaru".