17:05

Mitroviću bod na gostovanju u Nimu.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Brest - Lens 1:1

Fenomenalan gol smo videli u postavi domaćih. Lukas postiže vodeći gol direktno iz kornera, igrao se 37. minut.

Isti igrač je imao odličnu priliku iz još jednog prekida, ali Lukasov šut iz slobodnjaka brani golman Lensa. Gosti su krenuli ozbiljnije, dobili su i penal posle faula Haisa koji dobija direktan crveni karton.

Kakuta izjednačuje u 72. minutu sa kreča.

U završnici videli smo crveni karton na obe strane, Lukas i Banza dobijaju po drugi žuti karton i ranije tuširanje.

Dižon - Nica 2:0

Poslednjeplasirani Dižon je iznenadio goste sa Azurne obale. Domaći nisu slavili u ligi još od 23. decembra prošle godine.

Savladali su Nicu golovima Čafika u 50. minutu i Benzie iz penala u 76. minutu.

Nim - Strazbur 1:1

Nismo se nagledali fudbala u Nimu, tokom prvog dela igre nismo videli niti jedan udarac u okvir gola.

Penal je presudio današnji meč, Điku pravi faul u svojih 16 metara - gol Ripara za prednost od 55. minuta.

Gosti su imali i igrača manje, Žilber je dobio direktan crveni karton posle pogibeljnog starta.

Došao je Strazbur do izjednačenja, Linard promašuje penal, ali se brzo snašao i iz odbitka pogađa za 1:1 u 82. minutu.

Rems - Mec 0:0

U derbiju sredine tabele nismo videli golove. Dobru šansu za domaće imao je Ture tokom prvog dela igre, dok smo u drugom videli odlične parade Oukiđe posle šuteva Mbukua i Die.