Liga 1 - "Doge" bolje od Mitrovića, Bordo slavio bez Jovanovića, panenka "kanarinaca" za pobedu!

21:17

Odigrani su susreti sedmog kola francuskog prvenstva.

twitter.com
twitter.com

"Žirondinci" ubedljivi u gostima, prštali penali u Nantu,Mitrović izgubio u Lilu, minuti za Ristića u pobediMonpeljea.

Amijen - Bordo 1:3

Domaći su sjajno otvorili meč golom Mendoze u 2. minutu, ali su "žirondinci" golovima Adlija uspeli da preokrenu rezultat do kraja prvog poluvremena. Devetnaestogodišnjak je pogađao u 8. i 45. minutu, ovo su mu bili ujedno i prvi golovi ove sezone.

U drugom poluvremenu Kalu je stavio tačku na meč golom 73. minutu.

Vukašin Jovanović je ceo meč svog Bordoa odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Brest - Lion 2:2

Gosti nisu uspeli u potpunosti da se oporave od poraza u prošlom kolu od PSŽ-a, danas su Silvinjovi puleni čak dva puta izgubili vođstvo. Prvo je Musa Dembele pogodio u 28. minutu da bi samo minut kasnije Kort izjednačio.

U drugom poluvremena "lavovi" stižu do vođstva od 2:1 u 69. minutu preko Kornea, ali samo pet minuta pred kraj meča Kort postavlja konačnih 2:2 svojim drugim golom na meču.

Lil - Strazbur 2:0

Vicešampion Francuske je lako izašao na kraj sa gostima. Osimen je pogodio u 43. minutu za prednost pred kraj prvog poluvremena, dok je Loik Remi na asistenciju gore pomenutog Nigerijca postavio konačnih 2:0 za "doge" u 64. minutu.

Stefan Mitrović je odigrao ceo meč u gostujućem timu.

Monpelje - Nim 1:0

Monpelje je uspeo da savlada goste sa minimalnim rezultatom, gol odluke je postigao Soket u 31. minutu.

Ristić je odigrao svega dvanaest minuta za domaći tim kao izmena dok Petar Škuletić nije ulazio na teren.

Nant - Ren 1:0

"Kanarinci" su uspeli da savladaju Ren tako što su svoj penal uspeli da iskoriste dok gosti svoj nisu. U 35. minutu Nijang je promašio penal za Ren dok je Abdula Ture "panenkom" bio precizan za domaći tim u 77. minutu.

Sent Etjen - Mec 0:1

Gosti su uspeli minumalnim rezultatom da savladaju "zelene", gol odluke je postigao Dialo još u 18. minutu. Sent Etjen je ovim porazom pao na predzadnje mesto Lige 1.

Tuluz - Anžer 0:2

Anžer je uspeo da savlada domaćina golovima pred sam kraj meča. Heroj gostiju jeste rezervista Alui koji je postigao dva gola u razmaku od svega nekoliko minuta. Prvi je dao u 88. minutu a drugi u nadokandi za drugu vezanu pobedu Anžera koji je sada drugi na tabeli.