Liga 1: Fekir golčinom srušio fenjeraše, 10. trijumf Nima

petak 15.02.2019.
22:40

U okviru 25. kola francuskog šampionata, Lion je dočekao Gengan, dok je Nim kod kuće igrao protiv Dižona.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su sa 2:1 (2:1) protiv poslednjeplasiranog Gengana u okviru 25. kola Lige 1.

Igrao se 15. minuta kada su poveli, Auar je dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman gostiju je ipak uspeo da odbrani njegov pokušaj, ali se lopta odbila do Terijea, koji snažno šutira i trese mrežu rivala za 1:0.

Samo šest minuta kasnije, gosti ipak dolaze do izjednačenja, Rebošo je izveo korner sa desne strane, najbolji u skoku bio je Eboa, koji glavom matira Lopesa za 1:1.

Igrao se 35. minut kada smo videli najlepši momenat na utakmici, Auar je dodao loptu do Fekira, ovaj je video da ima prostora za šut na ivici kaznenog prostora rivala, uputio je sjajan udarac i vratio prednost Lionu.

Dinamično je bilo i u nastavku, najpre je Tiram umalo poravnao rezultata na samom startu drugog dela, ali je šutirao pored gola, da bi u 65. minutu pokušaj Dembelea glavom uspeo da ukroti Kailjar.

U poslednjih 10ak minuta smo videli još nekoliko dobrih prilika na obe strane, najpre je Auar šutirao tik preko gola, potom je Depaj tukao tik pored leve stative.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, dve dobre šanse za Gengan da dođe do boda, najpre je Firi šutirao tik pored desne stative, da bi potom u trećem minutu nadoknade Nolan Ru pogodio prečku.

Na kraju ipak pobeda Liona, koji se učvrstio na trećoj poziciji.

Nešto ranije Nim je dočekao Dižon, domaćin je slavio sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 28. minutu, sjajnim golom Savanijea, koji možete pogledati OVDE.