Liga 1: Jovetić u pravi čas, Monako savladao "Žirondince" posle preokreta

petak 02.03.2018.
23:40

U okviru 28. kola francuskog šampiona, aktuelni šampion je ugostio ekipu Bordoa.

EPA-EFE/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Na stadionu "Luj drugi" Monako je ugostio Bordo, domaćin je slavio sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti u 32. minutu, Sabali je odlično proigrao Vadu, a ovaj je udarcem sa 11 metara od gola savladao Subašića za 1:1.

Ipak, Stevan Jovetić nije dozvolio da "Kneževi" na odmor odu sa golom zaostatka, Tomas Lemar ga je odlično proigrao u 45. minutu, Crnogorac je pobegao odbrani gostiju i udarcem u bliži ugao poravnao rezultat u najboljem mogućem trenutku.

U nastavku, nakon 25 minuta igre, Monako dolazi i do preokreta.

Sidibe je uočio Ronija Lopesa u kaznenom prostoru gostiju, nakon prodora po desnoj strani, lukavo ga proigrao, a ovaj je snažnim udarcem matirao Kostila za vođstvo domaće ekipe.

Do kraja je Lemar mogao i da poveća prednost "Kneževa", ali je njegov snažan udarac u 76. minutu ukrotio Kostil.

Na kraju pobeda aktuelnog prvaka, koji ostaje drugi sa 60 bodova, 11 manje od PSŽ, uz utakmicu više od "Svetaca". Bordo deveti sa čak 24 boda manje.