Liga 1 - Kaen spasao čast gostiju, u Mecu viđen evrogol

subota 15.04.2017.
21:58

Od 20 sati odigrana su četiri duela francuskog šampionata, samo u duelu Meca i Kaena nije bilo pobednika.

Gengam je ugostio Tuluz, a domaćin je nakon 90 minuta slavio sa 2:1 (0:0).

Prvo poluvreme nije donelo golove, da bi u uvodnih 20 minuta nastavka, domaćin došao do prednosti od dva gola.

Najpre je iskusni Džimi Brijan pogodio sa kreča, da bi u 62. minutu Mendi zakucao loptu u mrežu gostiju, nakon sjajne akcije i asistencije Didoa.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Delor je bio precizan sa kreča, te je Tuluz ostao u igri.

Do kraja su domaći izdržali, mreže su mirovale, te su sva tri boda ostala u Gengamu.

Mec je ugostio ekipu Kaena, vodili su do poslednjim par minuta, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom, kako je susret okončan rezultatom 2:2 (0:0).

Nakon nezanimljivog prvog dela igre, domaćin je poveo preko Sara, sjajan gol senegalskog napadača nakon centaršuta Baljua pogledajte u nastavku.

Gosti su poravnali preko Hrvata Ivana Santinija u 74. minutu, a prednost domaćinu je vratio Čeik Dijabate u 83. minutu utakmice.

Kaen do bodova dolazi u 88. minutu, preko bivšeg napadača Lila Rodelina, koji je glavom matirao golmana Meca, nakon centaršuta Delaplasea sa desne strane.

Fudbaleri Monpeljea slavili su na svom terenu protiv Lorijena, na kraju je bilo 2:0 (2:0).

Več posle prvih pola sata domaćin je imao da gola prednosti. Poveli su golom Budebuza u osmom minutu, da bi Mbenza na asistenciju najboljeg strelca ekipe Munijea 20 minuta kasnije povisio na 2:0.

Do kraja nije bilo golova, gosti su imali loptu u svojim nogama veći deo vremena, ali to nisu materijalizovali, čak su bili i podjednako opasni kao Monpelje.

Ren je slavio protiv Lila na svom "Ražon Parku" rezultatom 2:0 (2:0).

Slično kao i u meču odigranom u Monpeljeu, domaćin je sve rešio u prvih pola sata.

Najpre je Mubele postigao gol već u trećem minutu za 1:0, nakon greške odbrane gostiju.

Nekih 25 minuta kasnije, Joan Gurkuf glavom pronalazi Đovanija Sija, koji takođe glavom iz neposredne blizine matira gostujućeg čuvara mreže za 2:0.

Do kraja nije bilo golova, te je Ren upisao 10. pobedu u Ligi 1 ove sezone.