Liga 1 - Lion se vratio na čelo tabele!

Autor: Boban Filipović
sreda 15.04.2015.
20:31

Bastija se dugo držala na 'Žerlanu', ali ipak nije uspela da izbegne poraz u gostima kod ekipe koja blista ove sezone u francuskom šampionatu.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Na utakmici 32. kola francuske Lige 1 između Liona i Bastije nije bilo golova sve do 77. minuta utakmice, činilo se da bi Korzikanci mogli da odnesu bod na ostrvo, ali najuspešniji francuski klub u XX veku nije dozvolio iznenađenje.

Trener domaćih Furnije je napravio fantastičnu izmenu 15 minuta pre kraja, uveo je u igru 'džokera' Mohameda Jataru umesto Nabila Fekira, a napadač iz Gvineje posle nepunih 120 sekundi provedenih na terenu doveo Lion u vođstvo.

Sve dileme oko pobednika otklonio je najbolji strelac lige Aleksandr Lakazet pet minuta pre kraja utakmice za konačnih 2:0.

Lakazetu je to bio 25. prvestveni gol u tekućoj sezoni!

Lion će neko vreme boraviti na lidrskoj poziciji, jer je duel 32. kola između aktuelnog šampiona PSŽ-a i prežaljenog Meca odložen zbog obaveza 'Svetaca' u Ligi šampiona.