Liga 1 - Lion ubedljiv na "Velodromu", sve bliži Ligi šampiona

nedelja 12.05.2019.
23:03

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su na gostovanju u Marseju, u okviru 36. kola francuskog šampionata.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Slavili su puleni Bruna Ženesija na "Velodromu" sa 0:3 (0:1) i tako napravili veliki korak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Poveli su u 24. minutu, strelac je bio Korne, na asistenciju Auara.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku Marsej ostao sa igračem manje, hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je zaradio direktan crveni karton.

Lion je brojčanu prednost iskoristio tek u 84. minutu, kada je Musa Dembele duplirao prednost, da bi samo dva minuta kasnije tačku na ovaj susret svojim drugim golom, ponovo na asistenciju Auara, postavio Maksvel Korne.

Nemanja Radonjić se našao u startnoj postavi Marseja, ali je na samom startu drugog poluvremena napustio igru, zamenio ga je Tovan.

Ovom pobedom Lion je na trećem mestu pobegao velikom gradskom rivalu Sent Etjenu na četiri boda, do kraja su ostala još dva kola. Marsej šesti sa 11 bodova manje od današnjeg rivala.