Liga 1 - Lion već zaboravio Lakazeta, Diaz rešeta od starta!

21:54

Odigrano je još pet mečeva u okviru Lige 1, a pobede su ostvarili Lion, Monpelje, Sent Etjen i Gengan.

Ekipa Liona je odlično započela novu sezonu.

Odlaskom Lakazeta je dovedena efikasnost u pitanje, ali je danas fantastični Diaz pokazao da se radi o odličnom igraču.

Upravo je on na asistenciju Depaja uspeo da pogodi gol Strazbura za 1:0 u 23. minutu, bio je to odličan šut sa 20-ak metara. Fekir je iz penala u 59. minutu duplirao prednost, da bi ponovo Diaz u 61. minutu uspeo da postigne drugi gol na meču nakon što je iskoristio nesmotrenost odbrane Strazbura. Nije to bilo sve, uspeo je Lion da stigne do još jednog gola i to u nadoknadi vremena, a strelac je bio ponovo Fekir.

Mec je na svom terenu poražen od Gengana sa 1:3, Rou je doveo domaće u prednost, ali su Brian, Bias i Dialo uspeli da postignu golove i da preokrenu rezultat u korist gostiju.

Igrao je za Mec Milan Biševac svih 90 minuta.

Monpelje je slavio protiv Kaena sa 1:0, Kamara je bio jedini strelac na utakmici, a slavio je i Sent Etjen u malom derbiju protiv Nice. Bamba je bio jedini strelac za domaće još u 4. minutu utakmice.

U meču između ekipe Troa i Rena bilo je 1:1, Grandsir je doveo domaće u prednost, da bi Tel u 69. uspeo da izjednači.

Lion - Strazbur 4:0
Mec - Gengan 1:3
Sent Etjen - Nica 1:0
Troa - Ren 1:1
Monpelje - Kaen 1:0