Liga 1 - Ludila u završnici, Lil odbranio vrh od PSŽ-a , Rajković i Mitrović slave pobede!

Autor: Stefan Matić
sreda 03.03.2021.
22:55

Dosta golova u završnici.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Bordo - PSŽ 0:1

Gosti su došli u vođstvo već u 20. minutu, bitan gol za Parižane postiže Sarabija

Mogli su igrači Borda brzo do izjednačenja, Hvang propušta odličnu šansu u 28. minutu.

U drugom delu igre bez većih šansi, Ben Arfa je mogao da se osveti bivšem timu u 69. minutu, ali šut odlazi pored gola.

Lil - Marsej 2:0

"Doge" su imale bolju igru tokom većine meča.

Imali su igrači Lila šanse, ali i velike promašaje. Sančes je prvi pokušao, u drugom delu Vea i Dejvid su oprobali Mandandu, ali bez promene rezultata.

LIl ipak dolazi do gola i to u devedesetom, Dejvid pogađa za nova tri boda i ostanak na vrhu. Kanađanin je pogodio još jednom u nadoknadi i to je 2:0 za "doge".

Monpelje - Lorijen 1:1

Vođstvo gostima donosi Adrian Grbić i to iz penala suđenom u devetom minutu.

Domaći su prvo pokušali preko Savaniera, ali Drejer odlično brani. Ipak Monpelje dolazi do gola i izjednačenja u 28. minutu, Mavdidi pogađa za 1:1.

Posle pauze, Lorijen dosta konkretniji. Armand je pokušao, ali tek u 77. minutu vidimo drugi gol Lorijena na utakmici. Mofi pogađa za 2:1, ali VAR dosuđuje faul za domaće te gol ne važi.

Nant - Rems 1:2

"Kanarinci" iz lepe akcije dolaze do vođstva, Simon glavom pogađa za 1:0 već u 14. minutu.

Moglo je biti i 2:0 , Kolo promašuje

odličnu šansu. I ubrzo je stigla i kazna. Konan na drugoj strano ne promašuje i preciznim udarcem izjednačuje na 1:1. Igrao se 39. minutu.

Rajković i saigrači ipak odlaze sa tri boda kući i to zahvaljujući Abdehamidu i golu u 89. minutu.

Strazbur - Monako 1:0

"Kneževi" većim delom utakmice nisu ličile na tim koji se ove sezone bori za LŠ. Kovač je napravio dosta promena, Strazbur je imao dobru šansu u 40. minutu preko Tomason, ali odbrana gostiju dobro reaguje.

U drugom delu igre slična priča, Strazbru dosta aktivniji, Djiku umalo da pogodio u 63. minutu.

"Kneževi" možda i zasluženo gube večerašnji meč, Žilbert pogađa u nadoknadi vremena za slavlje domaćih. Mitrović je odigrao svih 90 minuta.