nedelja 16.04.2023.
22:36

Olimpik večeras nije imao problema.

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su Trou na svom "Velodromu" rezultatom 3:1 u meču 31. kola francuske Lige 1.

Domaći su večeras lako stigli do trijumfa i pretekli Lans na drugom mestu prvenstvene tabele, tako zauzeli mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona naredne godine, dok je Troa 18. sa čak 10 bodova manje od Bresta koji je prvi iznad "crte", i vrlo je blizu ispadanja iz lige.

Olimpik je poveo već u drugom minutu. Portugalski napadač Vitinja sjajno je prošao po desnoj strani, defanzivci gostiju nakratko su otklonili opasnost, ali se lopta vratila u noge igrača Marseja i tada spasa za Trou nije bilo.

Ekipa trenera Igora Tudora udvostručila je prednost u 40. minutu. Tada je Ronžije proigrao Džengiza Undera, a Turčin rutinski poslao loptu u mrežu.

Na 3:0 povisio je raspoloženi Vitinja svojim drugim pogotkom u 64. minutu.

Troa je utešni gol postigla u nadoknadi vremena, a strelac je bio Mama Balde.