petak 10.08.2018.
22:44

Večeras je pored Premijer lige počela i francuska Liga 1, a meč su odigrali Olimpik Marsej i Tuluz.

Epa/Sebastien Nogier

Marsej je opravdao ulogu favorita na startu nove sezone i dobio  Tuluz sa ubedljivih 4:0 (1:0).

Navijači Marseja su prisustvovali odličnoj igri svog tima na "Velodromu".

Domaćin je uglavnom napadao, a prvi gol je pao u poslednjem minutu prvog poluvremena, nakon penala. Sudija nije bio siguran, pa je konsultovao VAR, koji je procenio da je u pitanju penal, a kazneni udarac je izveo Dimitri Paje.

Prvi gol Marseja pogledajte OVDE.

Isti igrač je postigao i drugi gol za Marsej u 62. minutu, ovoga puta iz igre. Germain je u 90. minutu dotukao Tuluz i postigao gol za 3:0, a kada su svi čekali da sudija označi kraj utakmice, Tovan je u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 4:0 i na ovaj način učinio trijumf domaćih još ubedljivijim..

Marsej je prošlu sezonu završio na četvrtoj poziciji, samo bod ispod Liona i mesta koje vodi u Ligu šampiona, dok je Tuluz bio na osamnaestom mestu i kroz doigravanje je uspeo da ostane u ligi, pa i ne čudi što domaćin nije imao problema u ovoj utakmici, a za 90 minuta igre dopustili su gostima samo 1 udarac u okvir gola.

Ostale utakmice se igraju u subotu i nedelju, a aktuelni šampion će na svom "Parku prinčeva" dočekati Kaen, meč je na programu u nedelju, u 21:00.