subota 24.04.2021.
18:50

Tri bitna boda za nastavak uzbudljive trke u Ligi 1.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

PSŽ u dobrom raspoloženju dočekuje Mančester siti, Parižani su dobili Mec rezultatom 3:1.

PSŽ dolazi do prednosti već u prvom ozbiljnom napadu.

Kilijan Mbape koristi odličan pas Erere, laka realizacija za Francuza i to je 1:0 u 4. minutu igre.

Imao je Nejmar šansu desetak minuta kasnije za 2:0, ali pokušaj Brazilca iz slobodnjaka nije dovoljno precizan. Na drugoj strani, igrači Meca su tražili penal posle pada Leje u šesnaestercu, ali sudija ne deli takvo mišljenje.

Drugo poluvreme počinje neočekivano, Mec dolazi do izjednačenja! Kentonze pogađa u 46. minutu za 1:1.

Usledili su naleti PSŽ-a. Oprobao se Paredes, Argentinac ipak ne dolazi do gola. A onda je ponovo Mbape zasijao. Francuz upisuje svoj drugi gol večeras, PSŽ ponovo ima vođstvo - 2:1.

Moglo je biti u 78. minutu i 3:1, ali Baker promašuje odličnu šansu za goste. Odličnu priliku je imao i Ander Erera, ali Španac pogađa tek prečku. Parižani ipak dolaze do trećeg gola.

Mauro Ikardi je precizan sa bele tačke posle faula Delajoda u 89. minutu.