subota 10.09.2016.
22:38

Ubedljivom pobedom u Lilu, 'Kneževi' su se vratili na čelo tabele francuskog šampionata.

BETA/AP Photo/Lionel Cironneau

Fudbaleri Monaka vezali su treću prvenstvenu pobedu pošto su večeras ubedljivo slavili kao gosti na stadionu 'Pjer Moro' u Lilu.

Gosti iz Kneževine su poveli preko Sidibea već u drugom minutu, a kada je Traore u 17-om duplirao prednost postalo je jasno da će domaćin teško izbeći poraz.

Lulu je sve nade srušio Fabinjo, koji početkom drugog poluvremena pogađa za 0:3, a nokaut je zadao Glik dva desetak minuta pre kraja.

Počasni gol za domaću ekipu postigao je Palmieri u poslednjem minutu meča za konačnih 1:4.

U ostalim mečevima odigranim u isto vreme Anže je savladao Dižon sa 3:1, Bastija Tuluz sa 2:1, Gengam i Monpelje su podelili plen (1:1), a Nansi je slavio u Lorijenu sa 2:0.

Nešto ranije, Bordo je slavio u Lionu, a sinoć je na premijeri 4. kola Sent Etjen u nadoknadi došao do boda protiv aktuelnog šampiona Pari Sen-Žermena na 'Parku Prinčeva'.