Liga 1: Monako se razgoropadio, pomogao im golman Sent Etjena

petak 15.12.2017.
23:53

Aktuelni prvak Francuske slavio na nezgodnom gostovanju na "Žofri Žišardu".

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Na premijeri 18. kola francuskog šampionata, Monako je kao gost savladao Sent Etjen sa 0:4 (0:2).

Već u trećem minutu su izabranici Leonarda Žardima poveli, strelac je bio Đibril Sidibe.

Nekih pola sata kasnije Toma Lemar je povisio prednost, na asistenciju Baldea Keite.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a onda je već nakon osam minuta igre u nastavku Fabinjo povisio prednost "Kneževa" na 0:3.

Ključna stvar dogodila se odmah nakon što je Monako dao gol, čuvar mreže Sent Etjena je smatrao da je Fabinjo bio u ofsajdu prilikom postizanja pogotka, a svoje mišljenje je rešio da iznese linijskom sudiji. Uneo mu se u lici, reagovao je glavni arbitar, koji ga je počastio crvenim kartonom.

Monako je samo par minuta kasnije došao do novog gola, ovoga puta Fabinjo u ulozi asistenta, strelac je bio bivši napadač Lacija Balde Keita.

To je bio i konačan rezultat, Monako je pobedom prišao na šest bodova prvoplasiranom PSŽ, ali ima i utakmicu više, dok je Sent Etjen 15. sa 20 bodova, 18 manje od večerašnjeg rivala.