Liga 1: Nica jedva protiv devetorice, pobede Anžea, Sent Etjena i Amjena

22:44

U okviru 13. kola francuskog šampionata večeras su odigrana četiri duela.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Nim je na "Kostijeru" dočekao Nicu, a gosti su slavili sa 0:1 (0:0).

Domaća ekipa je katastrofalno odigrala prvo poluvreme, promašili su penal u uvodnim minutima, da bi do pauze zaradili dva crvena kartona.

Nakon 15ak minuta igre u nastavku Nica je uspela da iskoristi to što je u polju imala dva igrača više, na asistenciju Sara mrežu Nima trese Atal.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, pobeda gostiju, koja je morala da bude ubedljivija iz očiglednih razloga.

Anže je na svom terenu savladao Monpelje sa 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 69. minutu, kada je Tomas zatresao mrežu trećeplasirane ekipe u šampionatu.

Nije gostima pomogao ni Petar Škuletić, koji je na teren kročio u 76. minutu umesto Molea.

Sent Etjen je sa 2:0 (2:0) savladao Rem na svom "Žofri Žišaru".

Poveli su gotovo sa centra, igrao se još prvi minut kada je Vahbi Kazri pronašao Debišija pred golom gostiju, bivši igrač Arsenala glavom trese mrežu Rema za 1:0.

U finišu prvog poluvremena, Kazri ovoga puta u ulozi strelca. Napravila se rupa u odbrani Rema, koju je Selnes iskoristio da proigra Kazrija, a Tunižanin je efektno poslao loptu u mrežu gostiju, 2:0.

U drugom delu igre nešto bolji Sent Etjen, ali su golovi izostali.

Amjen je slavio na "Munisipalu" protiv Tuluza sa 0:1 (0:1).

Pobedu gostima doneo je Blin u 28. minutu, na asistenciju Godosa.

Tuluz je bio daleko bolji rival, ali se istakao i golman gostiju Gurtner sa šest odbrana.

Anže - Monpelje 1:0
Nim - Nica 0:1
Sent Etjen - Rem 2:0
Tuluz - Amjen 0:1