Liga 1 - Nica samuje na čelu tabele!

petak 14.10.2016.
22:41

Fudbaleri Nice su bili bolji od Olimpik Liona na svom terenu, u susretu devetog kola najjačeg takmičenja u Francuskoj.

twitter.com/ogcnice

Izabranici Lusijana Favra su još jednom pokazali da se na njih mora računati u borbi za sam vrh tabele ove sezone, "oružje" su pred Nicom sada položili prošlosezonski vicešampioni, ekipa Liona.

Domaći su bili ubedljivo bolji rival tokom čitavog susreta, a poveli su već u petom minutu susreta preko Bejsa.

Nici je posao bio olakšan nakon nešto manje od pola časa igre, kako je napadač gostiju Nabil Fekir zaradio direktno isključenje.

Supertalenovani Francuz je najpre loše startovao nad kapitenom domaćih i strelcem prvog gola Bejsom, da bi potom i zgazio na ruku istog igrača.

Sudija ga je odmah počastio crvenim kartonom, tada je već bilo jasnije da će Lion teško do bodova na ovom neugodnom gostovanju.

Iako je igrao od prvog minuta, Baloteli nije učestvovao ni kod drugog gola, a ovoga puta mrežu Entonija Lopeša tresao je vezista Seri. On je u 76. minutu tako postavio i konačnih 2:0, a do kraja susreta Baloteli je imao idealnu priliku da nastavi svoj golgeterski niz. On je dobio priliku da izvede jedanaesterac u 80. minutu meča, ali ga je Lopeš pročitao i sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu.

Nica je ovim trijumfom pobegla Monaku na četiri boda i do 11. kola će zasigruno biti na čelu tabele.

Lion ostaje peti, ali bi već sutra mogli da padnu i nekoliko mesta niže.

Golove pogledajte OVDE, a trenutno stanje na tabeli francuske Lige 1 pogledajte u nastavku.