Liga 1 - Ništa od derbija, Parižani se igrali sa "lavovima", zna se ko je gazda u Francuskoj!

nedelja 21.03.2021.
22:54

PSŽ iskoristio kiks Lila.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Posle iznenađujućeg poraza Liila od Nima na domaćem terenu, derbi 30. kola francuske Lige 1 između Liona i Pari Sen Žermena doneo je novog lidera francuskog šampionata.

A to su, potpuno očekivano, Parižani.

Izabranici Maurisija Poketina lako su savladali "lavove" sa 4:2 i preuzeli čelo tabele zbog bolje gol-razlike.

Poveli su "sveci" već u 15. minutu golom Kilijana Mbapea, da bi u 32. Danilo povisio prednost svoje ekipe.

Odmah na početku drugog dela igre bilo je jasno da Lion neće ostati neporažen, u 47. minutu strelac je bio Anhel Di Marija, a pet minuta kasnije se Mbape ponovo upisao u listu strelaca.

Islam Slimani je u 62, tek šest minuta po ulasku u igru uspeo da smanji zaostatak "lavova" koji su preko Maksvela Kornea postigli još jedan pogodak u 81. minutu, međutim više od toga Lion nije mogao.

Pari Sen Žermen je ponovo lider Lige 1, može li ga neko ugroziti?