Liga 1 - Parižani se muče bez Mesija i Nejmara, Mbape sa kreča srušio hrabri Anže

petak 15.10.2021.
22:52

Nije bilo lako domaćinu.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Anže sa 2:1 u 10. kolu francuske Lige 1.

Ponovo su se izabranici Maurisija Poketina mučili u domaćem šampionatu, pa su na kraju jedva izvojevali pobedu.

Istina, morali su bez Lea Mesija, Nejmara, Markinjosa, Di Marije i Paredesa koji su sa reprezentacijama, ali to sasvim sigurno neće biti dobar alibi.

Anže je poveo u 36. minutu golom Angela Fulginija u 36. minutu posle sjajne kontre i dodavanja Bufala sa desne strane, a u prvih 45 minuta domaćin nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

Reagovao je Poketino uvođenjem Bernata i Vajnalduma što je malo i poguralo ekipu, pa je Danilo Pereira u 69. minutu savladao Bernardonija nakon centaršuta Mbapea.

Upravo je Kilijan Mbape bio čovek odluke u 87. minutu kada je sa penala savladao golmana Anžea i tako doneo trijumf "svecima".

PSŽ je zadržao prvo mesto sa 27 bodova, dok je Anže četvrti sa 16.