Liga 1 - "Plavi" Mbape pogurao Parižane, Ren okrenuo Marsej, ubedljivi Lans u Monte Karlu!

sreda 16.12.2020.
22:57

U terminu od 21 sat odigrano je pet utakmica francuskog šampionata.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Pari Sen Žermen je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Lorijena i slavio sa 2:0.

Presudni momenat bio je onaj u 49. minutu kada je Graviljon dobio isključenje zbog napravljenog penala

Dva minuta kasnije, siguran sa bele tačke bio je Kilijan Mbape koji je na meču predstavio i novi stajling.

Deset minuta kasnije, Rafinja je dodao ka Moiseu Keanu koji je uspeo da savlada Nardija i tako postavi konačnih 2:0.

Lion je remizirao kod kuće sa Brestom 2:2, gosti su poveli u 39. minutu autogolom Lopesa posle šuta Filipotoa, ali su Memfis Depaj u 69. i Maksvel Korne u 81. minutu preokrenuli rezultat. Ipak, Roman Fevr je sa penala u trećem minutu nadoknade vremena uspeo da sačuva svoj tim poraza.

Lans je u Monaku slavio sa ubedljivih 3:0
, strelci su bili Isijaga Sila u prvom, Banza u 33. i Gael Kakuta u 39. minutu.

Ren je bio bolji na domaćem terenu od Marseja sa 2:1, Pape Gaj je doveo goste u vođstvo u 24. minutu, ali je potom usledio preokret golovima Hamarija Traorea u 63. i Adrijena Unua u 83. minutu.

Istim rezultatom Sent Etijen je slavio u Bordou, "zeleni" su poveli u 15. minutu preko Nordana, da bi u 24. Hvang izjednačio rezultat. Konačnih 2:1 postavio je Neju u 75. minutu.