Liga 1 - Poraz Lila u Dižonu

nedelja 12.01.2020.
19:44

"Doge" poražene na startu drugog dela sezone u Francuskoj.

Fudbaleri Lila su u okviru 19. kola francuskog šampionata gostovali u Dižonu, vraćaju se kući pognute glave, kako su doživeli poraz rezultatom 1:0 (0:0).

Da stvar bude još gora po "Doge", domaćin je u 21. minutu ostao sa igračem manje, kada je Mendil zaradio direktan crveni karton.

Ipak, do poluvremena nije bilo golova, da bi domaćin sa igračem manje u nastavku stigao do prednosti.

Igrao se 47. minuta kada je Tavareš pogodio mrežu Lila za 1:0.

Situacija se dodatno pogoršala za goste, kada je Sumare zaradio drugi žuti karton, pa snage ponovo bile izjednačene.

To je Dižon uspeo da iskoristi i da sačuva minimalnu prednost, te su upisali poraz na startu drugog dela sezone.

Lil je nakon poraza ostao peti sa 31 bodom, Dižon je pobegao od opasne zone, sada su 16. sa 21 bodom, četiri više od Amjena, koji je prvi ispod crte.