subota 13.09.2014.
23:21

U okviru 5. kola francuske Lige 1 pobede su uglavnom beležile domaće ekipe...

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Od 6 utakmica koliko je odigrano u subotu u francuskoj Ligi 1 pobede su zabeležile četiri domaće ekipe, dok su dva susreta ostala bez pobednika. Još jedna zanimljivost, niti jedan meč nije došao 3+, kladioničarskim rečnikom rečeno.

Ren i PSŽ su igrali jednu interesantnu utakmicu u kojoj su gosti bili bolja ekipa, ali nisu uspeli da slave na kraju, bilo je 1:1. Gosti su došli do vođstva pred sam kraj prvog poluvremena, Kamara je na asistenciju Lukaša pogodio mrežu Rena. U drugom poluvremenu N'Tep je izjednačio i doneo veliki bod svojoj ekipi.

Bastija i Lens su ekipe koje su podelile bodove, iako je domaći tim Bastije bio nešto bolji, Lens je odoleo u drugom poluvremenu od 54. minuta kada su primili izjednačujući gol.

U ostalim mečevima slavili su domaće ekipe, Monpelje, Nica, Rems, i Sent Etjen.

Monpelje je bio bolji od Lorijena 1:0 autogolom Konea u 44. minutu, dok je Tuluz oslabljen neigranjem Spajića izgubio od sasvim solidnog Remsa sa početka ove godine. Za Tuluz su igrali Ninkov, Veškovac i Aleksandar Pešić, napadač mlade reprezentacije.