Liga 1 - "Prazne puške" u Monaku, goleada u Strazburu, Anže slavio u gostima

22:22

U okviru 32. kola francuskog šampionata, večeras su odigrana još tri duela.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Monako je na stadionu "Luj drugi" dočekao Rems, meč je okončan bez golova.

Imali su prilike i jedni i drugi, najpre su gosti pripretili preko Kafara, ali je Subašić dobro intervenisao, da bi nakon toga "Kneževi" doživeli veliki peh, povredio se Sesk Fabregas i morao je napolje, zamenio ga je Aholu.

Pretili su potom gostima Glik i Jovetić, imao je Odan šansu na drugoj strani, ali je tukao pored gola iz izgledne pozicije.

Subašić je potom zaustavio pokušaj Kafara, da bi Dija u 40. minutu pogodio stativu.

Jovetić je u finišu prvog dela tukao tik preko gola, golova nije bilo u prvih 45 minuta.

U nastavku je Aholu tukao tik pored gola Remsa, Monako bolji rival u nastavku, ponovo je Glik pretio glavom u 77. minutu, ali je Poljak pogodio prečku.

Roni Lopes je imao veliku šansu u 80. minutu, nakon solo prodora je izašao sam pred golmana gostiju, ali je čuvar mreže Lensa uspeo da odrani njegov pokušaj, pokupio je Portugalac odbitak, samo da bi iz drugog pokušaja prebacio gol.

Duboko u nadoknadi šansa i za Želsona Martinsa, ali je Edeuard Mendi dobro intervenisao, te promene rezultata nije bilo.

I dok su golovi izostali u Monaku, u Strazburu je prštalo, videli smo šest golova i podelu bodova između Strazbura i Gengana.

Gosti su poveli preko mladog Tirama u 37. minutu, samo da bi dva minuta kasnije Ažurke poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi gosti ponovo stigli do prednosti u 63. minutu preko Deua.

Ipak, za samo četiri minuta Strazbur stiže do preokreta, najpre je u 69. minutu Prcić poravnao rezultat, da bi u potom Ažurke drugim golom doneo prednost osvajaču kupa.

Gosti ipak dolaze do boda, Sorbon je pogodio u 86. minutu za konačnih 3:3.

Kaen je ugostio Anže, a gosti su odneli ceo plen sa minimalnih 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi prednost gostima doneo bivši igrač Arsenala Rene-Adelaid.

U nadoknadi su domaći fudbaleri imali veliku šansu da dođu do boda, ali je Ludovik Butele zaustavio pokušaj Krivelija sa samo par metara i tako sačuvao sva tri boda za goste.

Ranije danas Marsej je slavio protiv Nima, više o tom susretu OVDE.

Marsej - Nim 2:1
Kaen - Anže 0:1
Monako - Rems 0:0
Strazbur - Gengan 3:3